Gmina Stężyca otrzymała 304 tysiące złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont odcinka drogi w Piotrowicach. Finansowanie ma poprawić bezpieczeństwo i komfort podróżowania mieszkańców. To kolejny krok w stronę rozwoju i lepszej infrastruktury lokalnej.
Gmina Stężyca otrzymała kolejne środki na rozwój infrastruktury drogowej. Umowa została podpisana w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Finansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2026.
W spotkaniu uczestniczyli wójt gminy Stężyca, Zbigniew Chlaściak, oraz skarbnik, Wioletta Błaszczuk.
Dzięki dofinansowaniu wyremontowany zostanie odcinek drogi gminnej nr 102961L w miejscowości Piotrowice. Kwota wsparcia wynosi 304 285,74 zł.
Remont drogi ma poprawić bezpieczeństwo kierowców i pieszych, a dla mieszkańców oznacza wygodniejsze podróżowanie.
To kolejna inwestycja, która przyczyni się do rozwoju gminy. Lepsza infrastruktura drogowa może przyciągnąć nowych mieszkańców oraz inwestorów, a także ułatwi codzienne funkcjonowanie lokalnym firmom.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze