Reklama

Gmina Ułęż inwestuje. Powstanie m.in. amfiteatr

12 sierpnia gmina Ułęż podpisała umowę na realizację kolejnej kluczowej inwestycji, która obejmuje budowę i modernizację infrastruktury kulturalnej i sportowej

Wartość inwestycji wynosi 2.674.881 zł, z czego wkład własny gminy to 174.881 zł. Planowany termin zakończenia prac to 11 miesięcy od momentu podpisania umowy a w ich skład wchodzić będą: 

- budowa zaplecza sanitarno-szatniowego dla sportowców na gminnym obiekcie sportowym zlokalizowanym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sobieszynie

Kilkanaście lat temu wybudowano stadion, ale brak zaplecza sanitarnego uniemożliwia organizację profesjonalnych rozgrywek, co ogranicza jego potencjał. Urząd gminy chce to zmienić, by spełnić oczekiwania mieszkańców ceniących aktywne spędzanie czasu. Projekt zakłada rozbudowę obiektu o 195 m², w którym będą szatnie, łazienki oraz pomieszczenia biurowe dla trenerów. Obiekt będzie także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Reklama

- budowa profesjonalnej sceny widowiskowej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ułężu

Inwestycja ma na celu uzupełnić różnorodną ofertę kulturalną i rozrywkową gminy Ułęż, skierowaną do wszystkich grup wiekowych. Władze zapewniają, że nowa przestrzeń stanie miejscem spotkań, które na trwałe wzbogacić okolicę.

- dokończenie modernizacji i przebudowy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sarnach

W ramach inwestycji planowane jest doposażenie świetlicy, która znajduje się w budynku OPS Sarny w niezbędny sprzęt, który będzie służył mieszkańcom podczas organizacji imprez kulturalnych.

Reklama

 

 

 

Gmina Ułęż, oprac. HG
Fot: Gmina Ułęż

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/08/2024 09:47
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości