W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Rykach odbył się VIII Gminny Turniej Papieski Polak w Watykanie. Dziesięć drużyn rywalizowało w znajomości życia i nauczania Jana Pawła II. Zwyciężyli uczniowie z Bobrownik, a wszystkich uczestników czeka wyjątkowa wycieczka po miejscach związanych z historią duchową.
W czwartek, 16 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Rykach odbył się VIII Gminny Turniej Papieski „Polak w Watykanie”. W wydarzeniu wzięło udział 10 drużyn ze szkół podstawowych z terenu Gminy Ryki.
Uczniowie mierzyli się z zadaniami dotyczącymi życia i nauczania Jana Pawła II. - Poziom był wyrównany, a zadania nie sprawiły nikomu większej trudności. To piękna tradycja, która kultywuje pamięć i dorobek duchowy Jana Pawła II - mówią organizatorzy.
Najlepszą wiedzą wykazali się uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Bobrownikach, którzy zajęli pierwsze miejsce. Drugie miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych w Leopoldowie, trzecie zaś przypadło uczniom z Zespołu Placówek Oświatowych w Swatach.
Turniej odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Ryk Jarosława Żaczka oraz proboszcza parafii w Rykach, księdza prałata Stanisława Chodźki.
Nagrody rzeczowe ufundowały Gmina Ryki, Rada Rodziców PSP nr 2 w Rykach oraz ksiądz proboszcz. Organizacją turnieju zajęły się Monika Mierzwińska, Monika Dąbrowska oraz siostra Joanna Szczepańska.
Wszyscy uczestnicy wezmą też udział w wycieczce zaplanowanej na 24 kwietnia. Trasa obejmie Kodeń, Pratulin i Kostomłoty, a jej finansowanie zapewnił ksiądz prałat Stanisław Chodźko, który od lat wspiera podobne inicjatywy.
- Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom oraz już dziś zapraszamy do udziału za rok - dziękują przedstawiciele szkoły.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze