Reklama

Muzyka, licytacje i wspólne granie do końca. Sprawdź, ile zebrał sztab WOŚP w Dęblinie

Dęblin po raz kolejny udowodnił, że potrafi zjednoczyć się wokół szczytnego celu. W trakcie 34. finału WOŚP mieszkańcy aktywnie wspierali zakup sprzętu medycznego dla dzieci, ciesząc się muzyką, zabawami i wyjątkową atmosferą w Pałacu Jabłonowskich. Wspólne działania przyniosły znaczący efekt finansowy na pomoc potrzebującym.

34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dęblinie po raz kolejny pokazał, że lokalna społeczność potrafi się zjednoczyć wokół pomagania. Mieszkańcy miasta i okolic licznie włączyli się w wydarzenia przygotowane przez sztab, wspierając cel tegorocznej zbiórki - zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla dzieci z chorobami układu pokarmowego.

Głównym miejscem finałowych wydarzeń był Pałac Jabłonowskich. Od popołudnia do wieczora odbywały się tam koncerty, pokazy i animacje. Na scenie wystąpili soliści i zespoły z Miejskiego Domu Kultury, a publiczność obejrzała także energetyczny pokaz cheerleaderek z Sali Zabaw Kangus. Muzyczną część finału dopełniły koncerty zespołów Suma Pragnień oraz LuXperyment. Dęblin WOŚP zaczął już 24 stycznia od rajdu nordic walking.

Reklama

- Wszystko przebiegło sprawnie dzięki organizatorom, Pani Dyrektor oraz konferansjerom z MDK w Dęblinie a także Klubowi Uczelnianemu LAW. Podziękowania należą się Lotniczej Akademii Wojskowej za udostępnienie sali w Pałacu Jabłonowskich oraz wszystkim wolontariuszom, wystawcom - Broniowy Zakątek i Kreator Studio Dekoracji Anety Piskały a także artystom występującym - mówi Agnieszka Stępkowska - Zebrana suma przebiła zeszłoroczną zbiórkę o ponad 10 tyś - dodaje. 

Przygotowano też szereg atrakcji towarzyszących. Odwiedzający chętnie ustawiali się do malowania twarzy, oglądali wystawę kompozycji kwiatowych oraz prezentację kolekcji militariów. Organizatorzy pokazali również sprzęt wojskowy, a na uczestników czekała tradycyjna żołnierska grochówka, która zniknęła z kotła w szybkim tempie. Ważną częścią finału były licytacje, z których dochód trafił na konto WOŚP. Reprezentacja sztabów z Dęblina i Ryk była obecna podczas finału w Warszawie

Reklama

Te wspólne działania przełożyły się na konkretny efekt finansowy.

Kwota zebrana przez sztab WOŚP w Dęblinie podczas 34. Finału: 35 544 zł plus dodatkowo ok. 3 tysięcy zł z eSkarbonek wolontariuszy.

Źródło: WOŚP Dęblin Aktualizacja: 27/01/2026 16:20
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości