12 stycznia po raz kolejny zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Jak co roku będzie można wziąć udział w różnych wydarzeniach i wesprzeć Fundację Jerzego Owsiaka
Ryki grają od 7 do 12 stycznia
Kwadrat Artystyczny przy ul. Szkolnej 1 zaprasza na loterię fantową (7-12 stycznia w godzinach pracy kawiarni). Każdy los wygrywa.
W niedzielę (12 stycznia) odbędzie się licytacja. Początek o godz. 18:30 (kawiarnia "Twój Głos").
Także w niedzielę od wczesnych godzin porannych na ulicach Ryk pojawią się wolontariusze ze sztabu działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Rykach.
W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 do piątku można było zadbać o siebie i o swoje auta. Na warsztatach szkolnych strzygły i modelowały fryzury uczennice szkoły, na co dzień pracujące w ryckich salonach fryzjerskich. Natomiast pracownicy przyszkolnej stacji diagnostycznej ustawiali światła, sprawdzali ciśnienie w kołach oraz robili analizę spalin. A to wszystko za wsparcie zbiórki WOŚP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Dobrze że TG podchodzi z sercem co akcji . Co się dzieje że UM i Renesans sie poddał czy to bojkot jaka kieleckim . Czy może ktoś pytał włodarza i jego doradców co się stało że w kinie ślad o WOŚP zaginie . Pochwalam TG choć słyszałem różne opinie , plotki ? czy nie plotki nie oceniam . Czy jeden redaktorek co stale publikuje materiały na temat UM może by się wypowiedział . Nie wypowie się czy się wypowie ? Jestem pewien że się nie wypowie bo ...no właśnie .
Bo władza ma dość sponsorowania prywatnego biznesu Owsiaka, który więcej kasy bierze dla siebie niż na te potrzeby. Poza tym co ten błazen w czerwonych okularkach uzbiera to jest tylko ułamek tego co państwo przeznacza na służbę zdrowia.
Poza tym Owsiak do dnia dzisiejszego mimo prawomocnych wyroków sądu, nie ujawnił faktur.
Taki jest ten wasz guru.
"Bo władza ma dość sponsorowania prywatnego biznesu Owsiaka" to dawaj na władze kościelną ta popiera i raduj się , nikt tak nie zepsuł tej akcji jak hierarchia koscioła i pis a przez 25 lat rządziły i komuchy i platfusy
Jakoś inni zbierają kasę bez tej medialnej pompy, zadęcia jak Twój guru i osiągają lepsze wyniki. I nie kasują tyle kasy na koszty własne. Ciekawe jest też to, że Owsiak przepłaca za sprzęt podczas tych zakupów.
To po co promować tego showmana i wydawać na to kasę? Nie ma przymusu uczestniczenia władz państwowych i samorządowych w tym owczym spędzie.
najpierw trzeba znać genezę powstania orkiestry aby pisac o"medialnej pompie" ,zaczeło sie od rocka w małym pokoju ze starym biurkiem ,a pozniej pomysłem było pomaganie z radoscią w ZIMIE gdzie u nas mało komu chce sie wychodzic na ulice , miałbyc to karnawał jak w Brazylii w tym samym czasie i tak jest 28lat , pomagaj bo pomagasz dzieciom ,starszym a nie doszukuj si ę nie wiadomo czego , bo caritas Twój tez nie jest cudowny
Biznes Owsiaka był planowany od początku jako wyciąganie kasy od naiwnych.
I nie dam bo nie mam, a jakbym miał to też bym nie dał.
Ale jaki caritas? Ja im nie daję kasy.
Co Ty od razu myślisz, że jak nie popieram tego szołmena w okularkach, to jestem za PISem? Ja mam to polityczne bagienko w 4 literach. Niech się te mafie dalej żrą między sobą.
to jak nie dajesz na OFsiaka i caritas to w ogóle negujesz może fundacje ?,be z których wiekszosc ludzi zostałaby bez pomocy na tym świecie , nie zmuszam Cię na siłe do wrzucania ale pomaganie bezinteresowne to dobra cecha (Altruizm)
a czy Ofsiak robi przekret przy okazji fundacji itd co sugerujesz to od tego są instytucje kontrolujące,ale efekt jego działalności jednka widać w kazdym szpitalu a gdzie widac np efekt caritas ??? coś tam gdzieś tam itp
"Z ankiety wśród najbogatszych Polaków przeprowadzonej w 2011 r. na zlecenie Fundacji dla Polski, wynika że filantropia w Polsce to zajęcie dla ludzi nie tylko o grubych portfelach, ale i mocnych nerwach. Ankietowani skarżyli się na negatywny odbiór działalności filantropijnej i samych filantropów – w powszechnym odbiorze pomoc innym nie może być bezinteresowna, musi się za tym kryć jakiś interes. „Coś niedobrego się stało, że fundacja, darczyńca to nie są takie słowa, które w Polsce od razu przesyłają pozytywną energię, od razu dawałyby prestiż” – mówił jeden z badanych. "
np
"rocznie fundacja Kulczyków wydaje 20 mln zł, wspierając m.in. Caritas, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Polski Czerwony Krzyż, Banki Żywności czy SOS Wioski Dziecięce. W zeszłym roku 4 mln zł przeznaczono na program „Żółty talerz”, w ramach którego posiłki dostanie ok. 5 tys. najbiedniejszych dzieci (ale problem niedożywienia dotyka 800 tys. dzieciaków). "
np
"100 mln zł to imponująca suma, ale w krótkiej historii filantropii w III RP zdarzył się jeszcze bardziej szczodry gest – zmarły w 2012 r. Andrzej Czernecki, twórca firmy HTL Strefa na kilka lat przed śmiercią sprzedał cały majątek, a uzyskane w ten sposób 400 mln zł przekazał Edukacyjnej Fundacji im. Profesora Czerneckiego, którą złożył. Wspiera ona kształcenie młodych zdolnych ludzi."
i Ty też jednak staraj się być Krezusem (bogatym w serce i szczodrość)dla innych
Dobrze że TG podchodzi z sercem co akcji . Co się dzieje że UM i Renesans sie poddał czy to bojkot jaka kieleckim . Czy może ktoś pytał włodarza i jego doradców co się stało że w kinie ślad o WOŚP zaginie . Pochwalam TG choć słyszałem różne opinie , plotki ? czy nie plotki nie oceniam . Czy jeden redaktorek co stale publikuje materiały na temat UM może by się wypowiedział . Nie wypowie się czy się wypowie ? Jestem pewien że się nie wypowie bo ...no właśnie .
Bo władza ma dość sponsorowania prywatnego biznesu Owsiaka, który więcej kasy bierze dla siebie niż na te potrzeby. Poza tym co ten błazen w czerwonych okularkach uzbiera to jest tylko ułamek tego co państwo przeznacza na służbę zdrowia.
Poza tym Owsiak do dnia dzisiejszego mimo prawomocnych wyroków sądu, nie ujawnił faktur.
Taki jest ten wasz guru.
"Bo władza ma dość sponsorowania prywatnego biznesu Owsiaka" to dawaj na władze kościelną ta popiera i raduj się , nikt tak nie zepsuł tej akcji jak hierarchia koscioła i pis a przez 25 lat rządziły i komuchy i platfusy