Reklama

Histryczna Izba w Dęblinie otwarta

Trzy razy w tygodniu zwiedzający będą mogli posłuchać o przeszłości miasta i poczuć się jak w międzywojniu lub latach powojennych. Dzięki staraniom Towarzystwa Przyjaciół Dęblina, w mieście powstało lokalne minimuzeum

Otwarcie obiektu odbyło się 14 września, ale pomysł na niego istniał od dawna. – W jednym z punktów statutu naszego Stowarzyszenia jest zapis, że jego celem jest stworzenie w Dęblinie muzeum miasta. Cieszymy się, że dziś, po 45 latach, obchodząc jubileusz TPD, doczekaliśmy się wypełnienia naszej społecznej misji – mówi Grażyna Szczepańska, prezes Stowarzyszenia.

Symbolicznym momentem otwarcia było przecięcie wstęgi i poświęcenie wnętrz. Gratulacje autorom Izby złożył w liście burmistrz. „To wydarzenie jest nie tylko świadectwem minionych lat pracy, ale też dowodem na państwa zaangażowanie w pielęgnowanie lokalnej kultury i historii. Otwarcie Izby jest krokiem milowym w kierunku dalszego rozwoju i umacniania pamięci o lokalnych bohaterach, wydarzeniach i zwyczajach. To miejsce może być platformą wymiany myśli i doświadczeń stanowiących możliwość bliższego poznania historii Dęblina”, zaznaczył Roman Bytniewski. - Dziękuję za to, że pośwcacie swój czas, by zrobić coś ważnego dla miasta i mieszkańców. Możecie liczyć na wsparcie powiatu – dodała wicestarosta Monika Kośmińska.

Reklama

W dwóch salach wystawienniczych i korytarzu można podziwiać dawne mundury, dokumenty, zdjęcia, przedmioty użytkowe, a nawet zaaranżowane warsztaty rzemieślnicze. Zwiedzanie będzie możliwe każdego tygodnia przez trzy dni: we wtorki (w godz. 10-14), środy (w godz. 16-19) i w pierwsze niedziele miesiąca (w godz. 10-14). Funkcję przewodników mają pełnić miejscy społecznicy.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości