Rycki Chór Miejski ma za sobą pracowity czerwiec. Zespół pod batutą dyrygenta Bogdana Lipińskiego wystąpił podczas dwóch ważnych uroczystości religijnych w Rykach i Lublinie. W obu wydarzeniach artystom towarzyszył zaprzyjaźniony Chór Gminy Kurów, również prowadzony przez tego samego dyrygenta.
8 czerwca chórzyści wystąpili w Rykach. W parafii pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela zapewnili oprawę muzyczną mszy świętej. Uroczystość odbyła się z okazji jubileuszu 40-lecia kapłaństwa proboszcza, księdza Stanisława Chodźko. Występ był muzycznym darem i wyrazem uznania dla jubilata.
Tydzień później, 15 czerwca, połączone chóry wzięły udział w mszy odpustowej w parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Lublinie. Występ odbył się na zaproszenie proboszcza, księdza Jana Bielaka. Po liturgii artyści dali krótki koncert dla wiernych i gości. Ich występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem.
Za przygotowanie obu zespołów do czerwcowych wydarzeń odpowiadał dyrygent, Bogdan Lipiński. Chórzyści dziękują za zaproszenia i gościnność, podkreślając, że wspólne muzykowanie podczas tak ważnych uroczystości jest dla nich wielkim zaszczytem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze