Wystąpienie niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych na terenie Lubelszczyzny zmobilizowało do działania. 8 lutego odbyło się zdalne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
Podczas konferencji wojewoda lubelski Lech Sprawka zwrócił uwagę na konieczność skoordynowania działań – podległych jednostkom samorządu terytorialnego – służb, inspekcji, straży i instytucji odpowiedzialnych za wsparcie społeczne, bezpieczeństwo i porządek publiczny. Jako najważniejsze zakresy działań wojewoda wskazał potrzebę otoczenia szczególną troską osób samotnych, starszych, schorowanych i bezdomnych przez podległe jednostkom samorządu terytorialnego administracyjne służby społeczne oraz mobilizacji podległych służb w celu utrzymania przejezdności dróg gminnych i powiatowych, a także zwrócenie uwagi zarządcom nieruchomości na obowiązek odśnieżania dachów.
Ponadto, podczas spotkania pojawiła się prośba ze strony wojewody o niezwłoczne informowanie go poprzez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie o występujących utrudnieniach na drogach gminnych i powiatowych lub innych sytuacjach kryzysowych związanych z występowaniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.
Wśród uczestników wideokonferencji znaleźli się: starostowie i prezydenci miast na prawach powiatów, a także członek zarządu województwa lubelskiego Zdzisław Szwed, komendant wojewódzki Policji w Lublinie insp. Artur Bielecki, lubelski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski, dowódca 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Tadeusz Nastarowicz, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie płk Jerzy Flis, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Czech, przedstawiciel IMGW w Warszawie Szymon Ogórek oraz przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego LUW w Lublinie.
Źródło: Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Brawo dla włodarzy Ryk za odśnieżanie chodników w poniedziałek brawo . Szczyt nieudolności i bezradności. Za komuny było lepiej
Możesz na nich donieść do odpowiednich organów w... gminie i starostwie.;) Bo oni się zajmują egzekwowaniem tego obowiązku zgodnie z odpowiednimi ustawami.
Brawo dla włodarzy Ryk za odśnieżanie chodników w poniedziałek brawo . Szczyt nieudolności i bezradności. Za komuny było lepiej
Możesz na nich donieść do odpowiednich organów w... gminie i starostwie.;) Bo oni się zajmują egzekwowaniem tego obowiązku zgodnie z odpowiednimi ustawami.