Radni gminy Kłoczew podjęli uchwałę o wygaszeniu Szkoły Podstawowej w Starym Zadybiu
Długie miesiące analiz samorządu doprowadziły do trudnych, ale koniecznych rozwiązań. Według władz gminy nie dało się zrobić nic więcej, aby zachować placówkę. - Obniżyliśmy jej organizację do poziomu klas I-III oraz oddziału przedszkolnego. Jednak i to nie pomogło. Sytuacja niestety nadal ulegała stopniowemu pogorszeniu – przyznaje wójt Zenon Stefanowski.
Argumenty i ostateczna decyzja władz gminy wbrew pozorom nie wywołały zaskoczenia wśród pracowników i dyrekcji szkoły. - Liczyliśmy się z likwidacją już od dłuższego czasu. Chociaż odchodzić jest żal, bo każdy z nas zostawił w tej szkole swój wkład. A dzieci mieliśmy zdolne. Brały udział w konkursach, zdawały egzaminy – przyznaje dyrektor podstawówki Hanna Pieńkosz.
Więcej w najbliższym wydaniu "Twojego Głosu"
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
jeżeli to było na serio i sumiennie przeanalizowane i wyszło że nie opłacalna to brawo za decyzje bo trudna do podjęcia ale na tym polega zarządzanie . a jeżeli do upadłości doszło ,że po drodze winni wszyscy po trochu i gmina itp instytucje to tylko wyciągać wnioski i uczyć sie na przyszłość
ciekawe czy w swojej woli zamknie szkole... ponoc tyle samo dzieci jest w szkole co w zadybiu a co lepsze okolo 30 % spoza gminy kloczew
co racja to racja w Woli Zadybskiej też mało dzieci i jak wspomniano juz ok. 30% z innej gminy i jeszcze dowożone. zadybie nie opłacalne a Wola to już tak? a dlaczego? Odpowiedzcie sobie sami. wniosek jest tylko jeden
Jak tylko zbraknie miejsc dla dzieciaczków w przedszkolu w Kłoczewie to będą jazzy. Rodzice bądźcie czujni i zgłaszajcie niepokojące sygnały w sprawie rekrutacji maluchów do przedszkola. Pamietajcie, że nikt nie może Was zastraszać. Trzymam kciuki.
Nikt nikogo nie zastrasza. Zenek zadba o wszystkie dzieci. Każdemu pomoże. Każdego wysłucha. Każdemu doradzi. Bądź jak Zenek. Wspieraj dzieci. Bądź jak Zenek Wspieraj szkoły.
jeżeli to było na serio i sumiennie przeanalizowane i wyszło że nie opłacalna to brawo za decyzje bo trudna do podjęcia ale na tym polega zarządzanie . a jeżeli do upadłości doszło ,że po drodze winni wszyscy po trochu i gmina itp instytucje to tylko wyciągać wnioski i uczyć sie na przyszłość
ciekawe czy w swojej woli zamknie szkole... ponoc tyle samo dzieci jest w szkole co w zadybiu a co lepsze okolo 30 % spoza gminy kloczew
co racja to racja w Woli Zadybskiej też mało dzieci i jak wspomniano juz ok. 30% z innej gminy i jeszcze dowożone. zadybie nie opłacalne a Wola to już tak? a dlaczego? Odpowiedzcie sobie sami. wniosek jest tylko jeden