Na piątkowej sesji rady gminy Ryki, zostanie podjęta uchwała o likwidacji Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
W piątek (29 maja) odbędzie się sesja rady gminy Ryki. Najważniejszymi punktami obrad będzie podjęcie uchwał o likwidacji MGOSiRu.
Wszystko wskazuje na to, że od sierpnia Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji przestanie istnieć. Projekt uchwały został pozytywnie zaopiniowany przez komisje stałe i będzie głosowany na jutrzejszym posiedzeniu. Z oficjalnych informacji wynika, że decyzja ma bezpośredni związek z odejściem na emeryturę dyrektora Marka Czerniejewskiego oraz głównej księgowej. Dodatkowo we wrześniu na emeryturę ma odejść jeden z pracowników gospodarczych. Burmistrz Jarosław Żaczek postanowił nie zatrudniać nowych osób, a tych którzy zostaną ma zatrudnić jako urzędników w ratuszu.
Wszystko powinno wrócić do normy po oddaniu do użytku budowanej obecnie hali sportowej.
Początek obrad w ryckim urzędzie o godz. 9.
Poniżej porządek sesji.
- Otwarcie sesji.
- Przyjęcie porządku obrad.
- Przyjęcie protokołu z poprzednich sesji
- Bieżące informacje Burmistrza Ryk.
- Zgłaszanie problemów środowiskowych przez sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli.
- Podjęcie projektów uchwał w sprawach:
a) wyrażenia zgody na kontynuację dzierżawy na kolejne trzy lata,
b) likwidacji jednostki budżetowej Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rykach,
c) udzielenia zgody na sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej w miejscowości Rososz,
d) udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Ryckiego na wykonanie zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa dróg powiatowych na odcinku Ownia – Wylezin – Kłoczew oraz Nowa Dąbia – I Etap”,
e) zmiany wieloletniej prognozy finansowej.
- Odpowiedzi na zapytania i zgłoszone problemy.
- Sprawy różne.
- Zakończenie obrad
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze