Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Wszystkim osobom zaangażowanym w ochronę ludzkiego zdrowia - dziękujemy!
W czasie pandemii ludzie nadal chorują na inne schorzenia. Liczba zawałów, udarów, czy urazów nie spadła, a do tego dochodzi jeszcze koronawirus. Wszystko się piętrzy i w rezultacie całe dyżury spędzamy w karetce - opowiada ratownik Rafał Wojdat.
7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia. W czasie pandemii ma on szczególny wydźwięk. Jak świat długi i szeroki ludzie dziękują pracownikom służby zdrowia.
"Nie mógł wykrztusić słowa"
Pani Agnieszka na co dzień pracuje jako pielęgniarka w puławskim szpitalu. Prosi, aby nie ujawniać jej nazwiska. Przyznaje, że obecnie szpitale przeżywają oblężenie. - Brakuje wolnych łóżek, a na oddział przyjmujemy coraz więcej młodych ludzi - opowiada. - Pamiętam młodego chłopaka, który intensywnie trenował i był aktywny. Miał energię do życia dopóki nie zachorował. Kiedy przyjechał do szpitala nie mógł nawet wypowiedzieć swoich danych, bo miał taką duszność - zaznacza.
Na oddziale konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie personelu. - Zakładam trzy pary rękawiczek, fartuch, kombinezon, maskę oraz przyłbicę i okulary lub gogle. W takim stroju jest ciepło. Trzeba też głośniej mówić do pacjentów i nieraz jest problem z pobieraniem materiału do badania np. krwi, bo wyczucie żyły przez trzy pary rękawic nie jest łatwe. Nie jest to komfortowe - opowiada. Po wyjściu z sali trzeba obowiązkowo wziąć prysznic i zmienić odzież wierzchnią. - Trzeba się śpieszyć, bo inni czekają. Ostatnio pobiłam rekord w przebieraniu. Zajęło mi to niecałą minutę - dodaje pielęgniarka.
Więcej na temat ciężkiej pracy personelu medycznego w dzisiejszym numerze "Twojego Głosu". Zapraszamy do lektury.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
A gdzie maseczki?
W dup.. konfidencje zasra..
Dziękujemy za wszystko... za wasz trud,poświęcenie, wielką pomoc...jesteście prawdziwymi bohaterami
Dziekuję????????
To co to za pandemia skoro służba zdrowie nie stosuje się do wytycznych rządu? Jak widać nie są ciągle na chodzie skoro znajdują czas na wywiad w gazecie.
A gdzie maseczki?
W dup.. konfidencje zasra..
Dziękujemy za wszystko... za wasz trud,poświęcenie, wielką pomoc...jesteście prawdziwymi bohaterami