Reklama

Każdego dnia walczą o ludzkie zdrowie

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Wszystkim osobom zaangażowanym w ochronę ludzkiego zdrowia - dziękujemy!

W czasie pandemii ludzie nadal chorują na inne schorzenia. Liczba zawałów, udarów, czy urazów nie spadła, a do tego dochodzi jeszcze koronawirus. Wszystko się piętrzy i w rezultacie całe dyżury spędzamy w karetce - opowiada ratownik Rafał Wojdat.

7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia. W czasie pandemii ma on szczególny wydźwięk. Jak świat długi i szeroki ludzie dziękują pracownikom służby zdrowia.

"Nie mógł wykrztusić słowa"

Pani Agnieszka na co dzień pracuje jako pielęgniarka w puławskim szpitalu. Prosi, aby nie ujawniać jej nazwiska. Przyznaje, że obecnie szpitale przeżywają oblężenie. - Brakuje wolnych łóżek, a na oddział przyjmujemy coraz więcej młodych ludzi - opowiada. - Pamiętam młodego chłopaka, który intensywnie trenował i był aktywny. Miał energię do życia dopóki nie zachorował. Kiedy przyjechał do szpitala nie mógł nawet wypowiedzieć swoich danych, bo miał taką duszność - zaznacza.

Reklama

Na oddziale konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie personelu. - Zakładam trzy pary rękawiczek, fartuch, kombinezon, maskę oraz przyłbicę i okulary lub gogle. W takim stroju jest ciepło. Trzeba też głośniej mówić do pacjentów i nieraz jest problem z pobieraniem materiału do badania np. krwi, bo wyczucie żyły przez trzy pary rękawic nie jest łatwe. Nie jest to komfortowe - opowiada. Po wyjściu z sali trzeba obowiązkowo wziąć prysznic i zmienić odzież wierzchnią. - Trzeba się śpieszyć, bo inni czekają. Ostatnio pobiłam rekord w przebieraniu. Zajęło mi to niecałą minutę - dodaje pielęgniarka.

Więcej na temat ciężkiej pracy personelu medycznego w dzisiejszym numerze "Twojego Głosu". Zapraszamy do lektury.

Reklama

 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Wandzia - niezalogowany 2021-04-08 08:23:40

    A gdzie maseczki?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • WC - niezalogowany 2021-04-08 13:48:18

    W dup.. konfidencje zasra..

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Justyna - niezalogowany 2021-04-08 18:01:19

    Dziękujemy za wszystko... za wasz trud,poświęcenie, wielką pomoc...jesteście prawdziwymi bohaterami

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości