Gmina tworzy sms-owy system informowania mieszkańców o daninach lokalnych
Chodzi o przekazywanie informacji m.in.dotyczących terminach płatności z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego i podatku od środków transportowych.
Każda osoba, która przy złożeniu deklaracji śmieciowej oraz informacji podatkowej podała swój numer telefonu będzie otrzymywać po uruchomieniu systemu w/w informacje tekstowe.
Urzędnicy tłumaczą, że w przypadku gdy zobowiązany ureguluje należność w ciągu 7 dni od daty otrzymania wiadomości tekstowej uniknie upomnienia.
Każda osoba, która chce otrzymywać takie informacje drogą sms'ową, a nie podała numeru telefonu może zgłosić taki fakt w referacie podatkowym w urzędzie gminy lub drogą mailową na adres [email protected]
Podatnicy, którzy podali swój nr telefonu, a nie chcą takiej formy powiadamiania powinni złożyć pisemne oświadczenie o nie wyrażeniu zgody.
Gmina nie podaje kiedy system zostanie uruchomiony.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze