Mieszkańcy Dęblina i kierowcy muszą przygotować się na kolejne zmiany w ruchu. W związku z następnym etapem rozbudowy drogi krajowej nr 48 zamknięty zostanie fragment ul. 15 Pułku Piechoty Wilków. Utrudnienia mają potrwać około sześciu tygodni.
Jak poinformowało Miasto Dęblin, wykonawca inwestycji firma STRABAG wprowadzi czasowe ograniczenia na odcinku od skrzyżowania przy stacji paliw ORLEN do przejazdu kolejowego w rejonie myjni samochodowej.
Zmiany oznaczają spore utrudnienia dla kierowców poruszających się po tej części miasta. Nie będzie możliwości skrętu w prawo z mostu w ul. 15 Pułku Piechoty Wilków. Od strony wiaduktu ostatnim możliwym zjazdem pozostanie wjazd do myjni samochodowej.
Dodatkowo kierowcy nie wjadą na ul. 15 Pułku Piechoty Wilków od ulic:
Miasto zapewnia jednak, że mieszkańcy będą mogli dojechać do posesji znajdujących się przy zamkniętym odcinku.
Główny objazd zostanie wyznaczony obwodnicą Dęblina. Władze miasta apelują do kierowców o ostrożność i zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie.
„Wykonawca zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby utrudnienia były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i kierowców” – przekazało Miasto Dęblin.
Według deklaracji firmy STRABAG utrudnienia mają potrwać około sześciu tygodni, choć termin może zależeć od postępu prac i warunków pogodowych.
To nie koniec zmian dla mieszkańców. Od poniedziałku, 18 maja, przeniesione zostaną dwa przystanki autobusowe:
W związku z nową organizacją ruchu zmieniony zostanie także rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Nowe godziny odjazdów mają pojawić się zarówno w internecie, jak i na przystankach autobusowych.
Rozbudowa DK48 na odcinku Dęblin - Moszczanka to jedna z ważniejszych drogowych inwestycji w tej części powiatu. Po zakończeniu prac kierowcy mają korzystać z nowocześniejszej i bezpieczniejszej infrastruktury.
Miasto apeluje do mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość w czasie prowadzonych robót.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze