Reklama

Kolejny sprzęt trafił do szpitala w Rykach

Dwa nowoczesne ultrasonografy o wartości ponad 300 tys. zł będą służyć chorym leczonym w szpitalu w Rykach

Pierwsze badania będą wykonywane na nowym sprzęcie od najbliższej środy, Od tego dnia pracę rozpocznie nowo zatrudniony lekarz radiolog do badań usg. Takiego sprzętu do tej pory nie było w szpitalu. Jedno urządzenie jest przenośne a drugie tzw. USG Doppler. Wykonuje się nim badanie głównie u pacjentów ze zmianami miażdżycowymi i chorobami zatorowymi oraz przy podejrzeniu tętniaków. Można w ten sposób zapobiec groźnym powikłaniom takim jak udar mózgu, zatorowość płucna czy zawał serca.

Dotychczas używany aparat USG w ryckim szpitalu jest już dość mocno zużyty, a przede wszystkim nie jest własnością szpitala. Szpital dzierżawi go od spółki, która poprzednio prowadziła lecznicę w Rykach.

Reklama

Zakupy są konieczne choćby po to, żeby zmniejszać koszty. Dzierżawa wcale nie jest tania. Zakupy są możliwe dzięki pieniądzom pozyskanym z budżetu państwa. Mowa o 2,5 mln zł. Całość wydatków na sprzęt wyniesie 3,2 mln zł, bo 20% czyli 700 tys. zł będzie stanowił wkład własny powiatu. Niedawno szpital zakupił z tych środków nowy tomograf komputerowy (1,6 mln zł). Trwa jego instalacja.

Planowane są kolejne zakupy sprzętu.

Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu

 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-12-08 16:29:04

    A ja to jestem ciekawy na co poszła kasa ze zbiórek od mieszkańców powiatu?
    Skoro wcześniej tak jęczeli, że nie mają na nic kasy, a tu nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pieniądze jednak się znalazły.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości