Uczestnicy koncertu byli zgodni. To była wyjątkowa uczta duchowa. U progu nowego roku rozbrzmiały najpiękniejsze kolędy, wielkie światowe szlagiery i piosenki popularne
- Ponad 20 lat temu MGCK organizowało na początku stycznia koncert. Może mało już osób o tym pamięta. Teraz postanowiliśmy powrócić do tej tradycji - mówi Donata Łukasiak, dyrektor Miejsko Gminnego Centrum Kultury w Rykach. Choćby po to, aby wynagrodzić w jakiś sposób mieszkańcom brak imprezy sylwestrowej pod chmurką. - Uznaliśmy, że warto zaproponować mieszkańcom wyjątkowy koncert - dodaje pani dyrektor. Honorowym patronatem wydarzenie objął Jarosław Żaczek, burmistrz Ryk.
Na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta działająca przy OSP Ryki oraz solistki z Ogniska Muzycznego w Rykach pod kierunkiem Grzegorza Pośpiecha a także solistki trenujące swój wokal w MGCK Ryki pod kierunkiem Anny Wojdat. W wersji zarówno instrumentalnej jak i wokalnej rozbrzmiały najpiękniejsze kolędy, wielkie światowe szlagiery i piosenki popularne.
Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem występów scenicznych, a Orkiestra Dęta musiała bisować aż trzy razy, po tym jak otrzymała brawa id publiczności na stojąco. - Naprawdę warto było dzisiaj po południu odwiedzić kino "Renesans", aby przeżyć coś wyjątkowego i pięknego - ocenia ks. kan. Stanisław Chodźko, proboszcz ryckiej parafii, który razem z innymi zasiadł wśród publiczności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze