Reklama

Kopia cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej po blisko 40 latach znów w Żabiance (ZDJĘCIA)

Przez kilka ostatnich dni pod kierunkiem ks. Mariusza Zaniewicza, parafianie z Żabianki przygotowywali się do kulminacyjnego punktu Jubileuszowych Misji Ewangelizacyjnych, czyli nawiedzenia Świętych Znaków

Obraz Matki Bożej Kodeńskiej przybył do parafii w Żabiance dziś w samo południe. To najstarsza kopia cudownego obrazu. Uroczystościom przewodniczył ks. bp Grzegorz Suchodolski. - To najbardziej omodlona kopia, zwłaszcza tam na Kalwarii Kodeńskiej i przy niej odbywają się wszystkie odpusty i uroczystości. Przy niej był obecny błogosławiony Stefan Wyszyński - prymas Tysiąclecia. Przy tym obrazie modlił się i głosił Słowo Boże Święty Jan Paweł II - podkreśla ks. bp Grzegorz Suchodolski. Dziś przypada 17-ta rocznica odejścia do Pana, papieża Polaka. W minioną niedzielę w parafii w Żabiance miała uroczystość instalacji relikwii Św. Jana Pawła II. - Matka Boża przybywa do Żabianki w pierwszą sobotę miesiąca, aby popatrzeć na to wszystko co zostało zasiane w czasie Misji. Usłyszeć nasze troski, sprawy, którymi żyjemy - mówił bp Suchodolski. Wraz z kopią cudownego obrazu do parafii przybyły również relikwie błogosławionych Męczenników z Pratulina. Mimo bardzo trudnych warunków pogodowych, na powitanie obrazu i relikwii przybyło bardzo dużo parafian. Za taką postawę dziękował ks. biskup. - Zaczęliście Misje na wiosnę, a kończycie je zimą - zażartował bp Grzegorz.

Święte Znaki pozostaną w Żabiance do jutra. Jutro też zakończą się Misje. Na niedzielę przewidziano dzień dziękczynienia za dar wiary i Kościoła. Odnowione zostaną przyrzeczenia małżeńskie. Stanie też Krzyż Misyjny.

Reklama

Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne są organizowane w każdej parafii z okazji 200-lecia istnienia diecezji siedleckiej. Została powołana 30 czerwca 1818 roku na mocy bulli Ojca Świętego Piusa VII. Na przestrzeni dziesięcioleci znana była jako "Podlaska" lub "Janowska". Pierwotnie stolicą diecezji był Janów Podlaski. Patronami diecezji są święty Szymon Apostoł, święty Juda Tadeusz Apostoł, święty Jozafat Kuncewicz i błogosławieni Męczennicy z Pratulina. Od 2014 r. kościołem siedleckim kieruje biskup Kazimierz Gurda.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości