Przez kilka ostatnich dni pod kierunkiem ks. Mariusza Zaniewicza, parafianie z Kłoczewa przygotowywali się do kulminacyjnego punktu Jubileuszowych Misji Ewangelizacyjnych, czyli nawiedzenia Świętych Znaków
Obraz Matki Bożej Kodeńskiej przybył do parafii Św. Jana Chrzciciela w Kłoczewie dziś wieczorem. To młodsza kopia cudownego obrazu. Namalowana w 2018 roku. Uroczystościom przewodniczył ks. bp Kazimierz Gurda, który powitał Święte Znaki z ks. proboszczem Markiem Kotem. Na spotkanie Znaków na plac przed strażnica wyszło mnóstwo parafian, którzy w procesji ulicami Kłoczewa przynieśli Święte Znaki do świątyni. - Pamiętam ostatnią peregrynację cudownego obrazu. To było co najmniej 35 lat temu. Wtedy witaliśmy Matkę Bożą w strugach deszczu. Lało jak z cebra, a dziś mamy piękną pogodę - mówi Marianna Zaręba. - To niesamowite przeżycie. W ogóle cały ostatni tydzień mieliśmy bardzo fajny, aż żal, że misje już jutro się kończą - dodaje parafianka.
Wraz z kopią cudownego obrazu do parafii przybyły również relikwie błogosławionych Męczenników z Pratulina. Święte Znaki pozostaną w Kłoczewie do jutra. Jutro też zakończą się Misje. Na niedzielę przewidziano dzień dziękczynienia za dar wiary i Kościoła. Odnowione zostaną przyrzeczenia małżeńskie. Stanie też Krzyż Misyjny.
Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne są organizowane w każdej parafii z okazji 200-lecia istnienia diecezji siedleckiej. Została powołana 30 czerwca 1818 roku na mocy bulli Ojca Świętego Piusa VII. Na przestrzeni dziesięcioleci znana była jako "Podlaska" lub "Janowska". Pierwotnie stolicą diecezji był Janów Podlaski. Patronami diecezji są święty Szymon Apostoł, święty Juda Tadeusz Apostoł, święty Jozafat Kuncewicz i błogosławieni Męczennicy z Pratulina. Od 2014 r. kościołem siedleckim kieruje biskup Kazimierz Gurda.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze