- Podjęliśmy decyzję o zamknięciu placówek oświatowych, a także szkół wyższych na dwa tygodnie, od poniedziałku - poinformował dziś rano premier Mateusz Morawiecki. Decyzja ma związek z rosnącą liczbą chorych na koronawirusa. W województwie lubelskim został potwierdzony drugi przypadek zarażenia - kobieta 50-60 lat. Przebywa w szpitalu klinicznym w Lublinie na oddziale zakaźnym
W szkołach nie będzie lekcji już od czwartku. Przez dwa dni placówki będą czynne, aby nauczyciele mogli zaopiekować się uczniami, których rodzice będą mieć trudności ze zorganizowaniem opieki z dnia na dzień. Nauczyciele mają być w gotowości do pracy, natomiast nie będzie wymagane od nich, aby przychodzili do szkoły. W miarę możliwości będą prowadzić zajęcia przez internet. Zamknięte będą też żłobki i kluby dziecięce
- Powinniśmy się wystrzegać dużych skupisk ludzkich. Takimi skupiskami ludzkimi są również placówki oświatowe. Na spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego podjęliśmy decyzję o zamknięciu placówek oświatowych, a także szkół wyższych na dwa tygodnie od poniedziałku, ale już od jutra placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego - poinformował prezes Rady Ministrów.
Rząd zdecydował też o zawieszeniu funkcjonowania instytucji kultury – teatrów, oper, filharmonii, muzeów, a także kin oraz uczelni i szkół artystycznych. - Od jutra wszystkie te instytucje zaprzestaną działalności w obszarze, który dotyczy gromadzenia się dużej ilości osób - przekazał na specjalnej konferencji Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zajęcia dydaktyczne na uczelniach będą zawieszone w terminie od 12 do 25 marca. - Zawieszenie zajęć dydaktycznych nie oznacza zamknięcia uczelni. Normalnie ma funkcjonować administracja uczelni, będą prowadzone badania naukowe, a władze zobowiązane są do umożliwienia studentom odbywania zajęć on-line - poinformował Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
A kosciolow nie zamykaja- tam dopiero sa dopiero skupiska ludzi
A kosciolow nie zamykaja- tam dopiero sa dopiero skupiska ludzi