W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa z udziałem 34 uczniów. Po badaniach krew oddało 20 osób, co pozwoliło zebrać aż 9 litrów krwi. Zebrana krew trafi do regionalnych szpitali, wspierając leczenie pacjentów w potrzebie. Organizatorem wydarzenia było Regionalne Centrum Krwiodawstwa z Lublina.
W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach przeprowadzono kolejną akcję honorowego oddawania krwi. Odbyła się w poniedziałek, 23 marca, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.
W inicjatywie wzięło udział wielu uczniów. Młodzież pokazała, że chce pomagać innym i dobrze rozumie, jak duże znaczenie ma krew w ratowaniu życia.
Zebrana krew trafi do szpitali w regionie i wesprze leczenie pacjentów, którzy jej potrzebują.
Każdy dawca otrzymał pakiet regeneracyjny oraz dwa dni wolnego od nauki lub pracy.
Dyrekcja szkoły i organizatorzy wyrazili uczniom wdzięczność za ich zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy.
- Pamiętajcie, Wasza krew ma moc ratowania życia - podkreślają organizatorzy.
Koordynatorami akcji byli Beata Adamczyk oraz Mirosław Walaszek.
Fot: Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach / Facebook
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze