Miał 7 może 8 lat, gdy pierwszy raz powiedział, że zostanie księdzem. - Nie braliśmy tego na poważnie - przyznaje Anna Góraj, mama nowo wyświęconego kapłana
Diecezja siedlecka w sobotę wzbogaciła się o kolejnych dziewięciu nowych kapłanów, gotowych podjąć pracę duszpasterską dla dobra Kościoła. Wśród nich jest pochodzący z Janisz (parafia Ryki) Grzegorz Góraj. - Dla naszej parafii to kolejna radość, że kolejny kapłan wyszedł z naszej wspólnoty - zaznacza proboszcz ks. kan. Stanisław Chodźko.
Uroczystość święceń kapłańskich odbyła się w katedrze siedleckiej w sobotnie przedpołudnie. Dzisiaj ks. Grzegorz Góraj odprawił swoją pierwszą mszę świętą. W tym wyjątkowym dniu w ryckim kościele młodemu kapłanowi towarzyszyła rodzina i znajomi. Nie zabrakło przedstawicieli kleryków z seminarium i księży, którzy kształtowali w nim drogę do stanu duchownego.
Zwieńczeniem Mszy prymicyjnej było błogosławieństwo przez nałożenie rąk, którego ks. Grzegorz udzielił rodzinie, księżom i wszystkim obecnym na Eucharystii.
Teraz ks. Grzegorza czeka posługa wikarego. Biskup siedlecki skierował go do parafii w Drelowie w dekanacie komarowskim. - Nie znam tej parafii, bo nigdy tam nie byłem, ale Pan Bóg na pewno coś dobrego dla mnie przygotował - mówi ks. Grzegorz Góraj.
Więcej w papierowym wydaniu "Twojego Głosu"