Reklama

Ksiądz Stanisław Chodźko z orderem za zasługi w pracy z młodzieżą

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przyznało ordery im. ks. prałata Antoniego Sołtysika. W ten sposób uhonorowano osoby wybitnie zasłużone w pracy z młodzieżą na rzecz Kościoła i Ojczyzny

Ksiądz Stanisław Chodźko był wieloletnim asystentem KSM diecezji siedleckiej. Pełnił kluczową rolę w odtworzeniu dokumentacji stowarzyszenia w Polsce, a szczególności sformułowania podręcznika KSM. "Swoją postawą życiową ks. Stanisław pokazuje, co to znaczy być gotów w każdym momencie życia codziennego, jak i w pełnionej służbie" - podkreśliła w swoim uzasadnieniu Kapituła Orderu.

Jego przyznawanie zainicjowano w ubiegłym roku w trakcie obchodów 30. rocznicy reaktywacji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Patronem nagrody jest wieloletni duszpasterz młodzieży i przyjaciel św. Jana Pawła II – ks. Antoni Sołtysik. To z jego inicjatywy po upadku komunizmu ponownie powołano w Polsce KSM. -  Ks. Sołtysik był moim mistrzem duchowym, jako człowiek i kapłan, jako patriota, który kochał Kościół i Ojczyznę. Wywarł bardzo duży wpływ na moje życie kapłańskie - mówi ks. kanonik i przyznaje, że modli się o beatyfikację ks. Antoniego. - To człowiek święty, jestem o tym przekonany - podkreśla proboszcz ryckiej parafii.

Reklama

Fot. KSM

Więcej w najbliższym papierowym wydaniu Twojego Głosu

Reklama


Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości