Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda ogłosił zmiany do jakich od 1 lipca dojdzie w parafiach. Cztery z nich dotyczą kapłanów posługujących w naszych parafiach
Dwie zmiany dotyczą proboszczów. Z dniem 1 lipca ks. kan. Marek Kot zostanie zwolniony z urzędu proboszcza parafii Św. Jana Chrzciciela w Kłoczewie i mianowany proboszczem parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. Będzie również dziekanem dekanatu włodawskiego. Ks. Marek pochodzi z Kaznowa k. Ostrowa Lubelskiego Święcenia kapłańskie przyjął 6 czerwca 1987 r. z rąk bpa Jana Mazura. Proboszczem w Kłoczewie został w sierpniu 2014 roku.
Jego miejsce zajmie ks. kan. dr Piotr Paćkowski zwolniony z urzędu rektora Wyższego Seminarium Duchownego diecezji siedleckiej oraz prowadzenia wykładów muzyki kościelnej w WSD. Święcenia kapłańskie przyjął w 1989 roku.
Proboszcz zmieni się także w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Woli Zadybskiej. Dotychczasowego ks. Pawła Rozbickiego zastąpi ks. Maciej Głasek, który do tej pory był proboszczem parafii Św Stanisława Kostki w Wolce Dobryńskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1984 roku, razem m.in. ze śp. ks. kan. Krzysztofem Czyrką, czy ks. kan. Andrzejem Kania obecnym proboszczem parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie.Ks. Paweł Rozbicki uzyskał zgodę na 3-letni okres posługi w Zgromadzeniu Księży Orionistów. Pochodzi z Siedlec z parafii pw. św. Józefa. Święcenia kapłańskie przyjął 12 czerwca 1993 r. z rąk bpa Jana Mazura. Proboszczem w Woli Zadybskiej został 1 lipca 2016 roku.
W parafii Kłoczew dojdzie również do zmiany wikariusza. Ks. Kacper Rysak został skierowany na studia filozoficzne na KUL. Pochodzi z parafii św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim. Do Kłoczewa przyszedł jako neoprezbiter. Święcenia kapłańskie otrzymał 13 czerwca z rąk bpa Kazimierza Gurdy.
W jego miejsce przyjdzie ks. Grzegorz Bindziuk, dotychczasowy wikariusz parafii Św. Bartłomieja Apostoła w Korytnicy Łaskarzewskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 2001 roku.
Druga zmiana wśród wikariuszy nastąpi w Leopoldowie. Ks. Paweł Żukowski przechodzi do parafii Św. Brata Alberta w Łukowie. W Leopoldowie posługuje 3 lata. Święcenia kapłańskie przyjął 12 lat temu.
W jego miejsce przyjdzie ks. Szczepan Skorupski, dotychczasowy wikariusz w parafii Św. Antoniego Padewskiego w Huszlewie. Święcenia kapłańskie przyjął w 2011 roku.
Zmiany personalne dotyczą również księży, którzy przed laty posługiwali w dekanacie ryckim. Były dziekan i proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach a obecnie proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim oraz dziekana dekanatu radzyńskiego - ks. prałat Roman Wiszniewski z dniem 20 lipca przechodzi na emeryturę.
Z funkcji dyrektora siedleckiej Caritas został zwolniony ks. Marek Bieńkowski, były wikariusz m.in. parafii w Rykach i mianowany dyrektorem Katolickiego Radia "Podlasie".
Ks. Paweł Padysz były wikariusz parafii w Rykach po powrocie z urlopu zdrowotnego mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Pawła II w Siedlcach.
Ks. Mateusz Sudewicz były wikariusz parafii w Leopoldowie zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Apostołów Andrzeja i Bartłomieja w Osiecku i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Maciejowicach.
Ks. Łukasz Iwaniec były wikariusz parafii w Leopoldowie zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Wildze.
Pochodzący z Ryk neoprezbiter ks. Bartosz Švăbik mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze