Reklama

Kuratorium: W dęblińskim ZSO złamano prawo

Dodatkowo, w wyniku kontroli przeprowadzonej przez lubelskiego kuratora oświaty, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących powinna donieść na pedagoga szkolnego do rzecznika dyscyplinarnego

"Twój Głos" dotarł do protokołu pokontrolnego Kuratorium Oświaty w Lublinie. Zamieszanie ma związek z ankietą, jaką w drugiej połowie września otrzymali uczniowie klas VII, VIII oraz liceum. Kontrola kuratora, to pokłosie anonimowej skargi złożonej przez matkę jednej z uczennic na treść i formę ankiety.

Kuratorium, po zapoznaniu się z informacją oraz doniesieniami medialnymi, zaczęło podejrzewać, że łamano prawa uczniów poprzez nieprzestrzeganie ustawy o gromadzeniu danych osobowych.

Dlatego 17 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących pojawiło się dwóch przedstawicieli kuratorium. Przeprowadzono rozmowy z dyrektor Joanną Pardo oraz pedagogami szkolnymi Danutą Krajewską i Beatą Płowaś.

Reklama

Kontrolerzy ustalili, że ankietę przygotowała Danuta Krajewska na podstawie wzoru zamieszczonego w internecie.

Jak się okazuje, treść ankiety nie była konsultowana z drugim szkolnym pedagogiem. - Dyrektor szkoły, ani żaden ze szkolnych specjalistów i wychowawców nie analizował treści pytań zawartych w ankiecie pod kątem jej zgodności z przepisami prawa w zakresie ochrony danych osobowych oraz zdiagnozowania potrzeb uczniów pod kątem organizacji i udzielenia im pomocy psychologiczno-pedagogicznej - czytamy w raporcie pokontrolnym.

Reklama

Według kontrolerów działania pedagoga są niezgodne z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej, a ankietowanie uczniów danej szkoły w taki sposób jest niezgodne z prawem.

Więcej w najbliższą środę, w papierowym wydaniu "Twojego Głosu".

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Rodzic - niezalogowany 2019-11-25 10:25:00

    Dziwne jest to, że Pani dyrektor nie czytała tej ankiety, a ankiety o zbliżonej treści są robione tylko w szkołach gdzie zarządza Pani Pardo.
    Czyżby dyrektor umywała ręce?
    Pedagodzy nie robią takich ankiet sami z siebie, tylko na polecenie przełożonych.
    Każe pracownikowi coś wykonać, po czym twierdzi, ze sam to zrobił i nie konsultował tematu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Rysiek - niezalogowany 2019-11-25 11:33:02

    Ja tu myślałem, że artykoljest o tych instruktora h sekdualnych lgbtozspkomrainbowlgbtsoch i o oddzielnej szatni dla ucznia transseksualnego, a tu jakieś ankiety...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - nauczyciel - niezalogowany 2019-11-25 11:43:50

    Nigdy pedagog bez zatwierdzenia nie puszcza w obieg ankiety. Dyrekcja na 100% wiedziała o ankiecie, ale zawsze dobrze jest zgonić na nauczyciela.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości