Reklama

Lato wkroczyło na przedszkolną rabatę

Dzieci mają nową atrakcję, a nauczycielki satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Plac przy Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Rykach nabrał więcej kolorów

Wiosną niektórych wielbicieli przyrody zasmucił widok wyciętych przy placówce mirabelek. Ich usunięcie było koniecznością. A jak zapowiedziała dyrektor przedszkola, otoczenie w zamian miało być uzupełniane o inne rośliny.

W połowie maja rzeczywiście wokół budynku zaszły zmiany. Na okazałej rabacie panie w pocie czoła rozsadziły kilkadziesiąt sztuk begonii. – Wzorem pokolenia naszych mam, które w Rykach nazywano „Filipinkami” i obsadzały miejskie klomby kwiatami, my też zdecydowałyśmy się upiększyć nasz teren przy przedszkolu. Na pewno będzie to też dodatkowa atrakcja dla dzieci – mówi Joanna Gąska.

Reklama

Oprócz rabaty, przy placówce pojawiły się i dwa wyniesione klomby. To z kolei pozytywny efekt uboczny robót budowlanych. – Po wykopach pozostały dużej średnicy plastikowe rury. Postanowiłam ich nie wyrzucać, lecz wykorzystać dla stworzenia stelażu pod klomb – przyznaje Gąska. W efekcie w klombach „z niczego” już kwitną begonie i ozdobne trawy.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/05/2026 18:45
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości