Reklama

Lokalne firmy wspierają wolontariuszy ciepłym posiłkiem!

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiega w mroźnej aurze, jednak wolontariusze nie są sami. Pizzeria & Pub 77 z Dęblina oraz kawiarnia Facetime z Ryk zapewniają darmowe herbaty, kawy i kanapki, by dodać sił kwestującym. To piękny przykład lokalnej solidarności i wsparcia w trudnych warunkach.

Dziś, 25 stycznia, trwa Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze kwestują na ulicach mimo mrozu, temperatura spada poniżej zera, ale na ich drodze pojawia się wiele życzliwych gestów.

W pomoc włączają się lokalne firmy. Pizzeria & Pub 77 z Dęblina zaprosiła wszystkich wolontariuszy WOŚP na darmową, gorącą herbatę lub kawę oraz ciepłą pizzę. Właściciele mówią, że to forma podziękowania za zaangażowanie i serce włożone w pomaganie.

Jednocześnie pizzeria apeluje o wzajemny szacunek i powstrzymanie się od politycznych komentarzy. Zaznaczają, że każdy ma prawo do własnego zdania, lecz najważniejszy jest wzajemny szacunek.

Reklama

Wsparcie dla wolontariuszy płynie także z Ryk. Kawiarnia Facetime przygotowała kanapki, które już trafiły do kwestujących. Przedsiębiorcy podkreślają, że razem można zrobić więcej, a takie drobne gesty mają duże znaczenie, szczególnie w tak chłodny dzień.

Dzięki takim inicjatywom wolontariusze mogą się ogrzać, nabrać sił i dalej grać z WOŚP. To dowód na to, że lokalna społeczność potrafi być razem i wspierać się w ważnych chwilach, nawet gdy aura wcale nie sprzyja.

Fot: Facetime / Facebook; Pizzeria & Pub 77 / Facebook

Źródło: Facetime / Facebook; Pizzeria & Pub 77 / Facebook Aktualizacja: 25/01/2026 15:34
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości