W Rykach odbyła się prawdziwa uczta dla miłośników poezji! Kino Renesans gościło uczestników XXVI Gminnego Przedszkolnego Konkursu Recytatorskiego. Wydarzenie, zorganizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Rykach, zgromadziło wielu utalentowanych maluchów.
Dokładnie 34 młodych recytatorów z terenu gminy Ryki stanęło na scenie, by z ogromnym zaangażowaniem i urokiem zaprezentować interpretacje wierszy. Jak co roku, poziom był bardzo wysoki, a mali artyści zachwycili publiczność i jury.
Nad przebiegiem konkursu i oceną występów czuwało jury w składzie: Marzena Biłos – pracownik MGBP w Rykach, Agata Karpińska – plastyk, ilustratorka i autorka książek dla dzieci oraz Paulina Milik-Kwas – instruktor ds. ochrony dziedzictwa kulturowego i organizacji imprez w CKiS.
Jury nagrodziło najjaśniej błyszczące gwiazdy. Złote Dyplomy trafiły do dziesięciorga recytatorów. To: Alicja Tomaszek, Izabela Witek, Laura Kozak, Alicja Pastuszka, Zofia Kuchnio, Mikołaj Ostrzyżek, Gabriela Jaroniec, Liliana Dylak, Hanna Kapusta, Ewa Kasprzak.
Szczególne uznanie zdobył Stanisław Szczotka, który otrzymał wyróżnienie specjalne za wyjątkowe wykonanie!
Nagrody rzeczowe oraz upominki – pamiątkowe dyplomy i urocze misie – ufundowane zostały przez Gminę Ryki oraz Centrum Kultury i Sportu w Rykach.
Uroczystego wręczenia nagród dokonali burmistrz Ryk – Jarosław Żaczek oraz dyrektor CKiS – Donata Łukasiak.
Organizatorzy serdecznie pogratulowali wszystkim uczestnikom i podziękowali nauczycielom oraz rodzicom za zaangażowanie i wsparcie w przygotowaniach do tego wyjątkowego wydarzenia.
fot. CSiK Ryki
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze