Jutro Tłusty Czwartek. Dzień, w którym kalorie schodzą na drugi plan
Nie zjeść pączka w Tłusty Czwartek, to jak być w Rzymie i nie zobaczyć papieża. Wycieczki nie zorganizujemy, ale akcję rozdawania pączków owszem. Wzorem lat ubiegłych wypatrujcie naszych dziennikarzy na ulicach Ryk i Dęblina. Już jutro będziemy częstować Czytelników pysznymi pączkami. Przy okazji "cykniemy" Wam fotkę do najbliższego wydania gazety. Partnerami naszej akcji są: Piekarnia "Warowny" z Kłoczewa oraz Piekarnia "Darmąk" z Wylezina. Ruszamy o godz. 9.
Zwyczaj obchodzenia Tłustego Czwartku sięga czasów pogańskich, potem tę tradycję kultywowali Rzymianie. Początkowo w Polsce zwyczaj ten wyglądał inaczej niż obecnie - do wybranych pączków wkładano orzeszek, bądź migdał, a komu udało się trafić na taki wypiek, miał potem cieszyć dużym szczęściem.
Według jednego z przesądów, brak objadania się podczas Tłustego Czwartku może w przyszłości przynieść dla nas niepowodzenie. Na wszelki wypadek radzimy skorzystać z naszej akcji lub odwiedzić sklepy naszych partnerów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze