Uczeń klasy 3a z Liceum Ogólnokształcącego w Dęblinie, Marcel Kurek, został finalistą prestiżowego konkursu „Człowiek w środowisku”, organizowanego przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. To ogromny sukces nie tylko dla niego, ale i całej szkoły – z Dęblina zakwalifikowało się aż trzech uczniów!
W piątek, 14 marca na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się kolejny etap ogólnopolskiego konkursu „Człowiek w środowisku”, który bada wpływ człowieka na środowisko oraz metody ochrony przyrody. Do etapu zakwalifikowali się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Dęblinie: Marcel Kurek, Bartosz Lesicki i Maksymilian Kopeć.
Podczas konkursu uczniowie odpowiadali na pytania związane z tematyką wcześniejszych warsztatów laboratoryjnych, które odbyły się 6 lutego 2025 roku. Młodzież miała okazję zgłębiać takie zagadnienia, jak:
Kolejny etap konkursu to dwudniowe warsztaty terenowe w dwóch wyjątkowych miejscach – Poleskim Parku Narodowym i Roztoczańskim Parku Narodowym. Oba parki należą do obszarów o największej wartości przyrodniczej w Polsce.
Zajęcia poprowadzą doświadczeni naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz eksperci z Parków Narodowych, co oznacza intensywną naukę w praktyce. Marcel Kurek będzie miał okazję poznać unikatowe środowiska przyrodnicze i nauczyć się nowoczesnych metod badania i monitoringu środowiska.
Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze