Reklama

Marcel Kurek finalistą prestiżowego konkursu! Uczeń z Dęblina podbija konkurs „Człowiek w środowisku”!

Uczeń klasy 3a z Liceum Ogólnokształcącego w Dęblinie, Marcel Kurek, został finalistą prestiżowego konkursu „Człowiek w środowisku”, organizowanego przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. To ogromny sukces nie tylko dla niego, ale i całej szkoły – z Dęblina zakwalifikowało się aż trzech uczniów!

Konkurs „Człowiek w środowisku” – Dęblin w gronie najlepszych!

W piątek, 14 marca na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się kolejny etap ogólnopolskiego konkursu „Człowiek w środowisku”, który bada wpływ człowieka na środowisko oraz metody ochrony przyrody. Do etapu zakwalifikowali się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Dęblinie: Marcel Kurek, Bartosz Lesicki i Maksymilian Kopeć.

Podczas konkursu uczniowie odpowiadali na pytania związane z tematyką wcześniejszych warsztatów laboratoryjnych, które odbyły się 6 lutego 2025 roku. Młodzież miała okazję zgłębiać takie zagadnienia, jak:

Reklama
  • oczyszczanie ścieków – prowadzenie: dr inż. Magdalena Gizińska-Górna, prof. dr hab. inż. Tadeusz Siwiec,
  • zanieczyszczenie środowiska hałasem – prowadzenie: mgr inż. Jordan Wilk, mgr inż. Klaudia Nowak-Marchewka,
  • rola gleby w środowisku – prowadzenie: dr hab. inż. Marta Bik-Małodzińska, dr inż. Monika Jaroszuk-Sierocińska, dr hab. inż. Barbara Futa, dr inż. Magda Myszura-Dymek,
  • przeciwdziałanie skutkom suszy i powodzi – prowadzenie: prof. dr hab. inż. Antoni Grzywna,
  • analiza przestrzenna w monitoringu środowiskowym – prowadzenie: dr Urszula Bronowicka-Mielniczuk, dr hab. Andrzej Bochniak, dr Monika Różańska-Boczula, dr Jacek Mielniczuk, dr hab. Wojciech Przystupa.

Finalista z Dęblina rusza w teren – kolejne wyzwania przed Marcelem Kurkiem

Kolejny etap konkursu to dwudniowe warsztaty terenowe w dwóch wyjątkowych miejscach – Poleskim Parku Narodowym i Roztoczańskim Parku Narodowym. Oba parki należą do obszarów o największej wartości przyrodniczej w Polsce.

Zajęcia poprowadzą doświadczeni naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz eksperci z Parków Narodowych, co oznacza intensywną naukę w praktyce. Marcel Kurek będzie miał okazję poznać unikatowe środowiska przyrodnicze i nauczyć się nowoczesnych metod badania i monitoringu środowiska.

Reklama

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/03/2025 11:20
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości