Szkoła Podstawowa nr 4 im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego może się pochwalić wybitnymi uczniami. Maria Dzierżak otrzymała stypendium, a Miłosz Giołbas zwyciężył w konkursie muzycznym, pokazując swoje niezwykłe zdolności w grze na saksofonie. Ich osiągnięcia są dumą szkoły i miasta.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego odnoszą sukcesy i pokazują swój talent.
Jedną z wyróżnionych jest Maria Dzierżak z klasy 8a, która znalazła się w gronie laureatów programu stypendialnego „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2025–2026”. Uroczysta gala wręczenia stypendiów odbyła się 13 kwietnia 2026 roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
- To ogromne wyróżnienie i dowód ciężkiej pracy oraz zaangażowania - podkreślają przedstawiciele miasta Dęblin.
Sukces odniósł też młodszy uczeń szkoły, Miłosz Giołbas z klasy 4a. 10 kwietnia wziął udział w II Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych Szkół Muzycznych I stopnia w Siennie, gdzie pokonał uczestników z wielu miast, między innymi z Chełma, Ostrowca Świętokrzyskiego, Kozienic i Pionek. Zdobył pierwsze miejsce oraz tytuł laureata.
Miłosz zachwycił jury wykonaniem utworu „Dyptique” Roba Aresa na saksofonie. Na co dzień rozwija swój talent w Szkole Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Kozienicach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze