Wyjazdowymi meczami w Dzień Wojska Polskiego piłkarze Mazowsza Stężyca i MKS-u Ryki zainaugurują rozgrywki w lubelskiej klasie okręgowej
Stężyczanie, dla których sezon 2019/20 będzie drugim z rzędu w „okręgówce” pojadą do Konopnicy, gdzie zmierzą się z miejscowym Sokołem. W poprzednim sezonie stężyczanie jesienią przegrali z Sokołem 0:3 na własnym boisku. Na wiosnę podopieczni trenera Marcina Gajdzińskiego wzięli rewanż na rywalu i pokonali go na jego boisku 2:0. Kto tym razem będzie górą?
- Jak zwykle jedziemy po zwycięstwo - deklaruje Marcin Gajdziński. - Jak będzie, to pokaże boisko. Wiem, że, niestety w tym meczu nie będę mógł skorzystać z wszystkich zawodników. Na szczęście mamy na tyle szeroką kadrę, że ci, którzy pojadą, powinni powalczyć o jak najlepszy rezultat.
MKS Ryki do gry w „okręgówce” powraca po dwóch sezonach gry w IV lidze. W porównaniu z poprzednim sezonem ekipa prowadzona przez Sebastiana Kozdroja jest mocno odmłodzona. Z kadry MKS-u ubyło kilku doświadczonych zawodników, a w ich miejsce do zespołu dołączyli młodzi zawodnicy związani z Rykami.
- W naszej kadrze jest tylko jeden piłkarz spoza Ryk i okolic - mówi Sebastian Kozdrój. -Chłopcy wykazują duże zaangażowanie w treningi i widać, że będzie z nich duży pożytek. Na początek czeka nas ciężki mecz, bo Piotrowice zawsze należały do czołówki V ligi, a dodatkowo przed tym sezonem jeszcze się wzmocnili. Piotrowice mocno się nastawiają na awans do IV ligi. No cóż, spróbujemy im lekko utrudnić dotarcie do tego celu.
1 KOLEJKA V LIGI
15 sierpnia
Radawiec Duży, godzina 11:00
Sokół Konopnica - Mazowsze Stężyca
Piotrowice, godzina 17:00
POM Iskra Piotrowice - MKS Ryki
Pozostałe mecze:
Avia II Świdnik - Orion Niedrzwica, Wisła II Puławy - Garbarnia Kurów, Świdniczanka Świdnik Mały - GKS Niemce, Stal Poniatowa - Janowianka, Opolanin - LKS Stróża, Polesie Kock - Tęcza Bełżyce.
(fot. Archiwum)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
A gdzie poprzedni trener MKS-u? Zameldował prezesowi wykonanie zadania i wszelki słuch o nim zaginął?
A gdzie poprzedni trener MKS-u? Zameldował prezesowi wykonanie zadania i wszelki słuch o nim zaginął?