Mazowsze Stężyca przegrał 1:4 z Garbarnią Kurów w pierwszym meczu A klasy w sezonie 2022/23. Honorowego gola dla Mazowsza strzelił Piotr Markowski.
Do nieprzyjemnej sytuacji doszło na początku meczu, kiedy to zawodnik Mazowsza, Mikołaj Grzebalski zderzył się z bramkarzem gości i stracił przytomność.
- Mikołaj po odzyskaniu przytomności oznajmił, że jest gotów kontynuować grę, ale z każdą chwilą było widać, że nie bardzo wie co się wokół dzieje, więc zdecydowałem się na zmianę już w 10 minucie - mówi Maciej Wnuk, który w tym meczu na ławce trenerskiej zastąpił Marcina Gajdzińskiego. - Jeżeli chodzi o ocenę gry w pierwszej połowie, to Garbarnia była zdecydowanie lepsza, a dodatkowo wykorzystała nasze błędy, po których zdoła trzy gole.
W drugiej części meczu Mazowsze próbowało odrabiać straty, ale brakowało zimnej krwi pod bramką Garbarni, a strzały w większości były mocno niecelne. Jedynego gola dla gospodarzy, po ładnej akcji, strzelił Piotr Markowski. Kilka minut goście strzelając czwartego gola zamknęli to spotkanie. Za tydzień Mazowsze jedzie do... Dęblina, gdzie z Czarnymi zmierzy się A-klasowych derbach powiatu ryckiego.
--------------------
Stężyca, 20 sierpnia
Mazowsze Stężyca 1 (0)
Garbarnia Kurów 4 (3)
Gol dla Mazowsza: Piotr Markowski.
Mazowsze:
Grzegorz Grzebalski - Andrzej Bieryło, Kacper Zając, Radosław Zając, Mikołaj Grzebalski (10. Krzysztof Bednarczyk), Krystian Filipek, Jakub Skóra, Miłoasz Sitkiewicz, Radosław Kurowski (73. Wojciech Kopciowski), Marcin Reda, Piotr Markowski (77. Karol Majek). Trener: Maciej Wnuk (w zastępstwie Marcina Gajdzińskiego).
--------------------
Jutro zostaną rozegrane pozostałe mecze pierwszej kolejki A klasy w II grupie, w tym spotkania naszych zespołów:
Wilki Wilków - Czarni Dęblin (11:00 w Wilkowie)
Amator Leopoldów/Rososz - GLKS Michów (15:30 w Rososzy)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze