Reklama

Mieszkańcy Leopoldowa będą wybierać nowego sołtysa

W piątek o godzinie 18.00 w budynku szkoły w Leopoldowie rozpocznie się zebranie wiejskie, podczas którego mieszkańcy sołectwa Leopoldów Południe wybiorą swojego nowego sołtysa

Wybory nowego sołtysa są konieczne, bo z pełnionej od dwóch kadencji funkcji zrezygnował Jarosław Markiewicz. - Po wielu tygodniach rozważania "za" i "przeciw" zdecydowałem o zakończeniu z dniem 31 maja pełnienia funkcji sołtysa - napisał Jarosław Markiewicz na swoim profilu w Internecie. Pismo o rezygnacji trafiło też do burmistrza Ryk, ale jak poinformował Jarosław Żaczek, były już sołtys nie uzasadnił swojej decyzji. Jest dla mnie wartością nadrzędną efektywny rozwój Leopoldowa (boisko, plac zabaw, naprawa dróg, itp.) i nie chcę, aby moja osoba, stała choćby w najmniejszym stopniu temu na przeszkodzie - wyjaśnił Markiewicz na Facebooku.

Włodarz uważa, że pod względem prowadzonych inwestycji w sołectwie mieszkańcy mogą mieć dużo satysfakcji. - W ostatnim czasie w Leopoldowie gmina wykonywała sporo zadań i tak będzie w przyszłości. Gdyby było tak, jak pisze sołtys, to wielu z tych zadań byśmy nie przeprowadzili, a konsekwentnie je realizujemy - dodaje.

Reklama

Po raz pierwszy sołtysem Jarosław Markiewicz został w 2015 roku. Cztery lata później wybory wygrał drugi raz z rzędu. Przez ten czas Markiewicz podejmował wiele inicjatyw. Jego znakiem rozpoznawczym były składane petycje w najważniejszych dla sołectwa sprawach. Jedna z nich dotyczyła zmiany kategorii przejazdu kolejowego przy szkole na linii kolejowej Dęblin - Łuków. Pod petycją podpisało się 455 osób. Działania okazały się skuteczne, bo w tym roku bezpieczeństwa na przejeździe strzeże nie tylko sygnalizacja świetlna, ale również rogatki. 

W piątek (11 czerwca) mieszkańcy sołectwa Leopoldów Południe znów będą wybierać swojego sołtysa. Zebranie w tej sprawie odbędzie się w budynku szkoły. Początek o godz. 18:00.

Reklama

Przy rezygnacji sołtysa znów pojawiły się głosy, że w Leopoldowie powinien być jeden sołtys bez podziału miejscowości na Północ i Południe. - Decyzja należy do mieszkańców - zastrzega burmistrz Ryk. Na pewno nie zmieni się to w tej kadencji. Za funkcjonowaniem dwóch sołectw mogą przemawiać finanse. Dwa sołectwa w sumie otrzymują więcej pieniędzy w ramach funduszu sołeckiego, niż byłoby jedno. 

W całej gminie Ryki funkcjonuje 39 sołectw, w tym 10 w samym mieście.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Stefan - niezalogowany 2021-06-08 17:28:33

    Tylko czekać jak kolejni sołtysi będą rezygnować. Z tego co widać gmina Ryki to prywatny folwark jednej osoby, a sołtysi mogą sobie tylko prosić

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Stefek - niezalogowany 2021-06-09 06:27:12

    Poszedł z powrotem pracować do wojska podobno więc nie może być sołtysem i tyle, po co dorabiać ideologię

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości