Reklama

Mieszkańcy Leopoldowa chcą boiska

208 osób podpisało się pod petycją do burmistrza Ryk

Zespół Placówek Oświatowych w Leopoldowie jest najliczniejszą szkołą wiejską w gminie Ryki. Uczęszcza do niej 210 uczniów. Placówka od lat boryka się z problemem naturalnego boiska przyszkolnego. - Wiosną i jesienią boisko staje się grząskie i mokre, a przez to trudne do właściwego wykorzystania. Latem niszczy go dziesiątki kretowisk. Ich rozsypywanie przynosi efekt wyłącznie chwilowy - mówi Jarosław Markiewicz. Sołtys Leopoldowa Południe wziął inicjatywę w swoje ręce. Zaprosił mieszkańców do poparcia petycji społecznej pt. Budowa boiska wielofunkcyjnego przy ZPO w Leopoldowie.
Petycja spotkała się z pozytywnym odbiorem. Jej poparcie swoim podpisem wyraziło 208 mieszkańców.
Jak zapewnia sołtys Markiewicz, w ciągu najbliższych kilku dni do rąk burmistrza oraz przewodniczącego rady miejskiej skierowane zostanie stosowne pismo wraz listami osób wspierających inicjatywę. Mieszkańcy Leopoldowa liczą tym samym, że na liście zadań 2020 roku realizowanych przez gminę Ryki znajdzie się również tak potrzebny obiekt, jakim jest boisko wielofunkcyjne dla uczniów najliczniejszej szkoły wiejskiej w gminie.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości