Pod pomnikiem pamięci mieszkańców Ziemi Stężyckiej walczących i poległych o odzyskanie niepodległości spotkali się mieszkańcy by uczcić ich pamięć. Dzisiejsze obchody święta niepodległości w kontekście tego co się teraz dzieje na wschodniej granicy Polski z Białorusią mają wyjątkowy charakter. - Dziś, dla nas jest to dzień z jednej strony zadumy i refleksji nad wydarzeniami z przeszłości, z drugiej zaś, dzień radości i ogromnej odpowiedzialności za przyszłość - podkreślił w swoim przemówieniu Jarosław Wojdat, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Stężycy. W imieniu mieszkańców wieniec złożyli wójt Zbigniew Chlaściak, wicewójt Grażyna Domańska, przewodniczący rady gminy Antoni Tobjasz oraz, ks. Edward Konarski, proboszcz parafii w Stężycy i wikariusz ks. Grzegorz Gładysz. Swoje wiązanki i znicze pod ponikiem złożyli też przedstawiciele samorządu powiatowego, Towarzystwa Przyjaciół Stężycy, Wspólnoty Gruntowej i harcerze. Uroczystości asystowali również członkowie Zakonu Rycerzy Jana Pawła II oraz poczty sztandarowe OSP ze Stężycy i Kletni. W samo południe wszyscy obecni odśpiewali hymn Polski. Później udali się do kościoła parafialnego, gdzie odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny i parafian. 11 listopada to oprócz święta narodowego również odpust parafialny ku czci patrona Św. Marcina.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze