Od początku marca, mł. bryg. Monika Ryciak pełniła obowiązki zastępcy komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Rykach
Komendant wojewódzki PSP w Lublinie z dniem 1 kwietnia powołał mł. bryg. Monikę Ryciak na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Rykach. Zastąpiła st. bryg. Sławomira Kowalczyka, który również w miniony piątek otrzymał z rąk komendanta wojewódzkiego akt powołania na stanowisko komendanta straży pożarnej w Opolu Lubelskim.
Mł. bryg. Monika Ryciak zanim rozpoczęła pracę w Rykach, pełniła funkcję kierownika sekcji kontrolo-rozpoznawczej w KP PSP w Puławach. W straży pracuje od 22 lat. Służbę zaczynała w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Mieszka w Puławach, ale jeszcze do niedawna przez 13 lat mieszkała w Dęblinie. - Można powiedzieć, że jestem miejscowa. Nie myślałam, że tak się sprawy potoczą i tu wrócę do pracy - mówi mł. bryg. Monika Ryciak. O tym, że została strażakiem mówi, że to nic wyjątkowego. - W różnych służbach mundurowych, kobiety coraz częściej zajmują takie stanowiska. W straży też są takie tendencje i myślę, że to będzie postępować - dodaje zastępca komendanta powiatowego straży.
Pani Monika jest drugą kobietą wśród kadry komendantów PSP. Gratulujemy!
(fot. KW PSP w Lublinie)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze