Reklama

Młody talent z Ryk na pierwszym miejscu. Wielki sukces Piotra Mroza

Piotr Mróz, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mariana Osińskiego, wygrał prestiżowy konkurs pianistyczny Gloria Artis, który odbywał się online i przyciągnął uczestników z różnych krajów. W nagrodę wystąpił podczas koncertu galowego festiwalu w Wiedniu. To wielki sukces młodego muzyka i powód do dumy dla całej społeczności szkolnej.

Duży sukces ucznia z Ryk. Piotr Mróz, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mariana Osińskiego, zdobył pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie pianistycznym Gloria Artis. Konkurs odbywał się online i przyciągnął uczestników z różnych krajów.

Jak informuje szkoła, udział w konkursie zakończył się dla młodego pianisty wyjątkowym wyróżnieniem - w nagrodę Piotr wystąpił podczas koncertu galowego festiwalu w Wiedniu.

Na co dzień Piotr rozwija swój talent muzyczny w Państwowej Szkole Muzycznej w Puławach, a uczniowie i nauczyciele z Ryk mieli już wielokrotnie okazję podziwiać jego grę podczas szkolnych wydarzeń.

Reklama

Szkoła nie kryje dumy z osiągnięcia swojego ucznia.

- Z radością pragniemy ogłosić, że uczeń naszej szkoły, Piotr Mróz, wziął udział w prestiżowym konkursie pianistycznym Gloria Artis, w którym w systemie online zajął pierwsze miejsce! W nagrodę wziął udział w koncercie galowym Festiwalu, który odbywał się w Wiedniu - czytamy w komunikacie - Gratulujemy sukcesu i jesteśmy bardzo dumni, że wśród uczniów naszej szkoły są takie talenty - dodano.

To kolejny przykład na to, że młodzi mieszkańcy powiatu mają duży potencjał i odnoszą sukcesy także poza granicami kraju. Dla samego Piotra to zapewne dopiero początek muzycznej drogi.

Źródło: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości