Premiera spektaklu Igraszki z diabłem - ATU-T SP Nowodwór. Ambitne cele uczniowskiego teatru, premiera 8 czerwca, Gminny Dzień Dziecka. Niezwykła i młodzieżowa interpretacja klasycznej komedii.
Zmierzyli się z kultową komedią
Sztuka czeskiego dramaturga Jana Drdy jest w Polsce znana głównie z legendarnej inscenizacji Teatru Telewizji z 1980 roku. Wystąpiła w niej plejada wybitnych aktorów, w tym:
Marian Kociniak jako Marcin Kabat,
Wojciech Pokora jako pustelnik Scholastyk,
Janusz Gajos jako diabeł Omnimor,
Marek Kondrat jako diabeł Lucjusz,
Krzysztof Kowalewski jako zbój Sarka-Farka.
Rok przygotowań i nowa interpretacja
Własną interpretację tej niemal kultowej komedii przygotowali młodzi aktorzy z SP Nowodwór. Opiekunka teatru, Agnieszka Pietrzak, wyjaśnia, że w grupie jest prawie 20 uczniów z klas IV-VIII, a tylko część z nich miała już doświadczenie sceniczne. Scenariusz musiał zostać dostosowany do możliwości technicznych, ale główne przesłanie pozostało bez zmian.

– Do niedzielnej premiery przygotowywaliśmy się przez rok. Mamy nadzieję, że efekty spodobają się widzom – mówi Agnieszka Pietrzak.
Premiera na festynie i dalsze plany
Przed młodymi artystami stoi trudne zadanie. Ich spektakl otworzy festyn z okazji Dnia Dziecka.
– Dodatkowy stres pewnie się pojawi, ale potraktujemy to jako dodatkową mobilizację – deklarują członkowie grupy "ATU-T".
Na premierę zapraszają 8 czerwca o godzinie 13:30 do sali widowiskowej Szkoły Podstawowej w Nowodworze. Po weekendzie spektakl zostanie zaprezentowany uczniom szkoły. Teatr nie wyklucza kolejnych występów, jeśli przedstawienie spodoba się publiczności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze