Reklama

Młodzi artyści z Dęblina nagrodzeni w konkursie strażackim

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla młodych artystów, którzy wzięli udział w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Wzięło w nim udział aż 52 uczniów, których prace odzwierciedlają tematykę strażacką i ochronę środowiska. Zwycięzcy nie tylko otrzymali wyróżnienia, ale także mogli uczestniczyć w warsztatach pierwszej pomocy.

We wtorek, 13 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom eliminacji miejskich Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, edycja 2025–2026. Burmistrz Miasta Dęblin, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Promocji i Sportu oraz Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej Dęblin Masów przekazali nagrody laureatom.

Do etapu miejskiego konkursu wpłynęły łącznie 52 prace plastyczne złożone do 15 grudnia 2025 roku. Uczestnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe klasy I-IV oraz szkoły podstawowe klasy V-VIII.

Reklama

Konkurs miał na celu zachęcić młodzież do zainteresowania tematyką strażacką, ochroną środowiska oraz zasadami ochrony przeciwpożarowej. Po ocenie prac jury wskazało laureatów oraz osoby wyróżnione.

Laureaci konkursu

I grupa – przedszkola

  1. Okunowska Małgorzata - MP nr. 1 „Bajka” w Dęblinie
  2. Szlendak Aleksander - SP nr. 2 w Dęblinie
  3. Lendas Amelia - SP nr. 2 w Dęblinie

Wyróżnienie:
Domżalski Mikołaj - ZSP nr. 3 w Dęblinie

II grupa – szkoły podstawowe klasy I–IV

  1. Szlendak Franciszek - SP nr. 2 w Dęblinie
  2. Gajda Mazurek Wiktoria - SP nr. 2 w Dęblinie
  3. Pawlikowski Oskar - ZSP nr. 3 w Dęblinie

Wyróżnienia:
Cała Jakub - ZSP nr. 3 w Dęblinie
Lasek Magdalena - ZSP nr. 3 w Dęblinie
Nowak Aleksandra - SP nr. 2 w Dęblinie

III grupa – szkoły podstawowe klasy V–VIII

  1. Krygrowski Szymon - SP nr. 2 w Dęblinie
  2. Woźnicka Zofia - SP nr. 4 w Dęblinie
  3. Barłożek Michalina - SP nr. 4 w Dęblinie

Wyróżnienie:
Kiliszek Lidia - SP nr. 2 w Dęblinie

Reklama

Po ogłoszeniu wyników strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Dęblin Masów poprowadzili dla uczestników szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Źródło: Miasto Dęblin / Opracowanie Twój Głos Aktualizacja: 14/01/2026 17:32
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości