Reklama

Młodzi filmowcy odmienią oblicze szkoły

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernicu zdobyli trzecie miejsce w konkursie „Koloratorium”

Artystyczną rywalizację zorganizowała fabryka farb i lakierów „Śnieżka”. W nagrodę za tak wysoką lokatę, firma przeprowadzi remont i wyposaży szkolną pracownię laboratoryjną. Dokładnie chodzi o salę, w której młodzież uczy się informatyki i przyrody. Inwestycja, według regulaminu konkursu, będzie kosztowała 10 tys. zł brutto.
Zajęcie trzeciego miejsca jest wielkim sukcesem uczniów z Czernica. Konkurs złożony był z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie kl. IV-VIII zarejestrowali się na platformie „Koloratorium” i rozwiązywali quizy oraz zamieszczali swoje prace plastyczne wykonane w różnych technikach. Ponadto uczestniczyli w zajęciach, podczas których wykonywali kolorowe doświadczenia. - Dzięki wspólnemu zaangażowaniu młodzieży i nauczycieli nasza szkoła uzyskała 5. miejsce w rankingu szkół i awansowała do kolejnego etapu konkursu – zaznacza opiekunka grupy Aneta Dębek.
W finale zadaniem uczniów było nagranie filmu o tematyce wprowadzającej do gry „Śladami pierwiastków tajemnicy”. Produkcja miała na celu ukazanie kolorów i ich połączenie z przyrodą. I w tym zakresie czernicka młodzież zaprezentowała się na wysokim poziomie. W nagraniu filmu brali udział uczniowie zerówki, klasy II, V i VIII. A ich produkcja zajęła wysokie trzecie miejsce. - gratulujemy uczniom i nauczycielom tak dużego sukcesu – mówi dyrektor szkoły Beata Kania.


Tomasz Kępka

Reklama

Foto: SP Czernic

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości