Reklama

Młodzi strażacy wystartowali w zawodach halowych

W sobotę w Przytocznie odbyły się IV Otwarte Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. 46 drużyn z regionu rywalizowało o najlepsze lokaty, prezentując świetną formę i ducha współpracy. To wydarzenie to nie tylko walka o medale, ale też ważna lekcja pożarnictwa i pracy zespołowej.

W sobotę, 7 lutego, w Przytocznie odbyły się IV Otwarte Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu lubartowskiego. Na starcie stanęły młode druhny i druhowie z wielu miejscowości regionu.

W rywalizacji wzięło udział łącznie 46 drużyn: 26 chłopięcych oraz 20 dziewczęcych. Konkurencje wymagały dobrej formy i przygotowania, a poziom startujących był wysoki.

Jednostkę OSP KSRG Sobieszyn reprezentowały dwie drużyny MDP. Zespół chłopców zajął 14. miejsce, a drużyna dziewcząt uplasowała się na 13. miejscu w swoich kategoriach.

Reklama

Organizatorem zawodów była Ochotnicza Straż Pożarna w Przytocznie. - Dziękujemy za zaproszenie OSP KSRG w Przytocznie - czytamy we wpisie jednostki.

Halowe zawody sportowo-pożarnicze pełnią ważną rolę w szkoleniu młodzieży: to rywalizacja sportowa połączona z nauką współpracy, dyscypliny oraz podstawowych zasad pożarnictwa.

Udział w wydarzeniu stał się dla młodych strażaków cennym doświadczeniem i kolejnym krokiem w ich rozwoju.

Fot: OSP KSRG Sobieszyn / Facebook 

Źródło: OSP KSRG Sobieszyn Aktualizacja: 08/02/2026 17:40
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości