15 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie odbywa płatne staże u pracodawców w ramach projektu edukacyjnego wspieranego z Funduszy Europejskich. Pracują m.in. przy modernizacji torów i obsłudze śmigłowców.
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie im. gen. Franciszka Kleeberga realizuje projekt pn. „Kształcenie zawodowe sukcesem powiatu ryckiego”, w ramach działania 10.4 Kształcenie zawodowe Priorytetu X Lepsza edukacja programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021–2027. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
W jego ramach 15 uczniów technikum bierze udział w miesięcznych, płatnych stażach wakacyjnych u pracodawców. Dwunastu uczniów z kierunku technik budownictwa kolejowego odbywa staż w firmie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Warszawie – Zakład Linii Kolejowych w Lublinie. Ich głównym zadaniem jest modernizacja toru 37 St. Dęblin. W zakres ich obowiązków wchodzą m.in. demontaż zużytych elementów nawierzchni, naprawa podtorza, montaż nowych elementów, mechaniczne podbijanie toru, jego oprofilowanie oraz diagnostyka torów i rozjazdów.
Trzech uczniów z kierunku technik mechanik lotniczy odbywa staże w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz w zakładach PZL Świdnik. Ich praca dotyczy bezpośrednio mechaniki lotniczej, zarówno w kontekście śmigłowców, jak i samolotów.
Staż daje uczniom możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego w realnym środowisku pracy. To okazja do uzupełnienia wiedzy teoretycznej, rozwijania umiejętności cenionych na rynku pracy i poznania branżowych specjalistów. Pracodawcy zyskują natomiast dostęp do młodych, przygotowanych do zawodu pracowników, co może przyczynić się do ich dalszego rozwoju kadrowego i wspierać lokalną gospodarkę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze