Pokłonić się przed Najświętszą Panienką oraz poznać historię i zabytki „Padwy Połnocy”... Takie cele przyświecały grupie wycieczkowiczów z parafii Ryki i okolic
Proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela ks. kan. Stanisław Chodźko oraz Teresa Boman 9 lipca zorganizowali wyjazd do sanktuarium w Krasnobrodzie oraz do Zamościa. Podczas jednodniowej wyprawy uczestnicy wzięli udział w Mszy św. odprawionej m.in. przez ryckiego proboszcza w sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie. Historia ufundowania dzisiejszego kościoła przez Królową Marysieńkę zaciekawiła zwiedzających, podobnie jak losy małego obrazka z wizerunkiem Maryi, który dziś jest wkomponowany w ołtarz główny.
Jeszcze więcej ciekawostek przyniósł 4-godzinny spacer po zabytkowym Zamościu. Historię twierdzy i ważniejszych obiektów opowiedział przewodnik. Turyści mogli podziwiać armaty broniące niezdobytego ani przez wojska Chmielinickiego, ani przez Szwedów miasta. Na trasie wędrówki zobaczyć i zwiedzić można było też m.in. katedrę zamojską, skarbiec z liczącymi nawet 400 lat artefaktami i ratusz, a zwłaszcza jego dolne kondygnacje.
W wyjeździe oprócz mieszkańców Ryk i okolic, wzięły też udział min osoby z Woli Zadybskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze