Reklama

Muzyka i medale. Tak świętowali seniorzy

Wójt gminy Kłoczew i Gminny Ośrodek Kultury zorganizowali Gminny Dzień Seniora. To wyjątkowe święto, połączone z jubileuszami małżeństw, odbyło się 18 października w świetlicy OSP w Starym Zadybiu. Nie zabrakło wzruszeń, medali za długoletnie pożycie i dobrej muzyki.

Świetlica w Starym Zadybiu wypełniła się dziesiątkami najstarszych mieszkańców gminy. Wszystkich gości serdecznie powitał wójt Zenon Stefanowski.

"Skarbnica wiedzy i mądrości życiowej"

Włodarz podkreślił nieocenioną rolę seniorów w lokalnej społeczności.

– Dzień Seniora to czas, by docenić i podkreślić istotę jesieni życia. Okresu, który wcześniej czy później przychodzi do naszych bliskich, aż wreszcie i do nas samych. Większość z nas obawia się tego czasu, jednak wiek nie jest przeszkodą, lecz skarbnicą wiedzy i mądrości życiowej – mówił wójt Stefanowski.

Reklama

Złote i Diamentowe Gody: "To owoc cierpliwości i przebaczania"

Obchody Dnia Seniora stały się okazją do uhonorowania par z wyjątkowo długim stażem małżeńskim.

Dziesięć par świętowało Złote Gody (50 lat pożycia), trzy pary mogły poszczycić się jubileuszem aż 60 lat małżeństwa (Diamentowe Gody).

Do jubilatów zwrócił się wójt Stefanowski, podkreślając ich trud i poświęcenie.

– Spędziliście ze sobą radości i smutki, sukcesy i porażki, budując jednocześnie niesamowitą historię waszego związku. A wszystko to dla dobra rodziny, wychowania dzieci na dobrych i wartościowych ludzi, po to, aby po latach zyskać wzajemne wsparcie, zrozumienie i szacunek. Życzę kolejnych lat w zdrowiu, miłości i szacunku – podkreślił.

Reklama

Wzruszające słowa skierował do par również proboszcz kłoczewskiej parafii, ks. dr Piotr Paćkowski: – Jubileusz małżeństwa jest pewnego rodzaju waszym sukcesem. Dostaliście od Boga dar łaski dożycia 60-lecia i kolejnych lat. Za to trzeba być wdzięcznym. To owoc waszej cierpliwości, wyrozumiałości i umiejętności przebaczania – zauważył ksiądz.

Najważniejszym momentem uroczystości było wręczenie parom medali za 50-letnie pożycie małżeńskie oraz statuetek za jubileusz 60-lecia. Całą uroczystość uświetnił koncert zespołu Projekt z Ryk.

Reklama

Jubilaci, którym serdecznie gratulujemy:

Złote Gody (50 lat):

Anna i Kazimierz Pieńkoszowie

Henryka i Stanisław Całkowie

Genowefa i Józef Kowalczykowie

Krystyna i Józef Kołodziejczykowie

Kazimiera i Henryk Lipcowie

Krystyna i Ireneusz Celejowie

Genowefa i Jan Pawlakowie

Irena i Janusz Mrozowie

Halina i Tadeusz Krawczykowie

Jadwiga i Władysław Dudzikowie

Diamentowe Gody (60 lat):

Wacława i Edward Bernaciakowie

Teresa i Wiesław Skwarkowie

Barbara i Tadeusz Krupowie

Serdecznie gratulujemy Jubilatom i życzymy kolejnych lat w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku!

Reklama

Uroczystość była też okazją, by posłuchać wspomnień małżonków i ich rad dla młodych. O tym w papierowym wydaniu „Twojego Głosu”, gazety powiatu ryckiego.

fot. Gmina Kłoczew

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/10/2025 13:35
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości