Reklama

Na motocyklu, rowerem i w samochodzie. Pijani kierowcy wiozą śmierć

Tyko dziś po południu w ciągu jednej godziny mundurowi z ryckiej komendy ujawnili kierujących motocyklem, rowerem i samochodem którzy byli pod wpływem alkoholu

Trwa policyjna akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której priorytetem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo użytkowników pojazdów jednośladowych. Działania dotyczą motocyklistów, kierujących motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi. Policjanci ryckiej komendy w ramach codziennych służb zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo tej grupy kierujących. Przeprowadzane są kontrole drogowe zarówno kierujących jednośladami jak i innymi pojazdami. Niestety nie wszyscy kierujący stosują się do zasady „Piłeś - nie jedź”. 

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ryckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. Mężczyzna ten jechał ulicą Stawską. Zainteresowanie funkcjonariuszy ruchu drogowego zwrócił styl jazdy motocyklisty. Szybko okazało się, że miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Przy kolejnej  kontroli drogowej w Dęblinie wpadł kierujący samochodem. Wydmuchał blisko 0,5 promila. Niebawem obaj odpowiedzą przed sądem. Kolejnym był rowerzysta przejeżdżający przez Podwierzbie w gminie Ryki. Tu również uwagę policjantów zwrócił styl jazdy cyklisty. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci zakazali mu dalszej jazdy, ma tez do opłacenia 2,5 tys. zł mandatu.

Reklama

- Pamiętajmy, że nietrzeźwy  rowerzysta, motocyklista na drodze to nie tylko zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy takim kierowcom kierować pojazdem i korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, natychmiast poinformujmy o tym Policję. Alkohol obniża  koncentrację, spowalnia  reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym. Alkohol i brawura to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych - przestrzega asp. sztab. Agnieszka Marchlak, rzecznik prasowy KPP w Rykach.

 

Reklama

 

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości