Reklama

Na mszy może być maksymalnie 50 osób

Odwołane rekolekcje wielkopostne, drogi krzyżowe, spotkania w grupach, katechezy przed chrztem, wizyty w poradni rodzinnej, pielgrzymki. Kościół przyłącza się do walki z koronawirusem

W kościele parafialnym w Rykach msze św. będą odprawiane o dotychczasowych godzinach zarówno w niedziele, jak i dni powszednie. Jednak na nabożeństwie nie może być więcej niż 50 osób. - Prosimy o przybycie tylko osób, które zamówiły intencje mszalne i ich rodziny. W kościele przebywamy w rozproszeniu. Pozostałe osoby niech pozostaną w domach i korzystają z mszy św. w mediach. Komunię św. można przyjmować na rękę. Znak pokoju przekazujemy przez skinienie głową. Osoby, które są chore lub mają złe samopoczucie niech pozostaną w domu – informują księża z parafii Najświętszego Zbawiciela.

Codziennie o godz. 20.30 księża w kościele przy drzwiach zamkniętych i siostry karmelitanki w swojej kaplicy będą odmawiać różaniec w intencji o uwolnienie Polski i świata od epidemii i zdrowie dla chorych. Po każdej mszy będą śpiewane suplikacje "Święty Boże…".

Reklama

Od 16 marca w konfesjonale będą dyżurować księża. W dni powszednie w godz. 6.30 – 9.00 i 16.30 – 19.00. W kolejce do konfesjonału należy między osobami zachować odległość ponad 1 m. W konfesjonałach są zamontowane folie ochronne.

Księża proszą również o niecałowanie krzyży ani relikwii i nieżegnanie się wodą święconą.

W czwartki, jak dotychczas, będzie całodzienna adoracja indywidualna Najświętszego Sakramentu.

Kapłani mogą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną.

Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał żywność w dniach od 25 do 28 marca w godzinach od 9.00 do 16.00. Należy przybyć własnym transportem, gdyż ilości wydawanej żywności będą większe niż zwykle. Caritas przypomina, że dar żywnościowy przysługuje osobom samotnym, których dochód netto nie przekracza 1400 zł oraz osobom żyjącym w rodzinie, w których dochód netto nie przekracza 1056 zł na osobę. Produkty nie są przeznaczone do sprzedaży. Ze względu na epidemię do sali będą wpuszczane tylko pojedyncze osoby.

Reklama

Kancelaria parafialna będzie czynna normalnie.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Zaniepokojony - niezalogowany 2020-12-09 11:49:51

    Ciekawe czy kosciol powstrzyma sie od chodzenia po koledzie i "zbierania kopert " w tym pandemicznym okresie? Oby

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • kokos - niezalogowany 2020-12-14 10:36:53

    Jak nie chcesz, to ich nie wpuszczaj. Masz prawo. I nie zrzędź na forum w kółko o tym samym.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości