12 ulic ma nowe nawierzchnie i chodniki. W całym osiedlu została też wybudowana kanalizacja deszczowa. - To jest najważniejsze, bo wcześniej była tragedia. Woda w piwnicach i garażach stała po kolana - mówi jeden z mieszkańców
Dziś oficjalnie oddano do użytku inwestycję w infrastrukturę drogową i kanalizacyjną w sołectwie Jana Pawła II w Rykach. - Bardzo się cieszę, bo zrobiliśmy naprawdę kawał dobrej roboty. A jeśli do tego "dołożymy" jeszcze wymianę oświetlenia na LED-owe, co jest w trakcie realizacji a w przyszłym roku urządzimy zieleń, będzie to osiedle wzorcowe nie tylko jak na Ryki - mówi burmistrz Jarosław Żaczek.
Pod wrażeniem przeprowadzonej inwestycji jest również przedstawicielka wojewody lubelskiego. - Proces od zaplanowania do realizacji, to bardzo trudna droga, dlatego gratuluję. Chylę czoła przed panem burmistrzem i wszystkimi pracownikami, że dali radę i przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców - podkreśla Agata Grula, dyrektor generalny LUW.
Kolejna, ważna inwestycja dla Ryk po Jarmołówce, Działkach, Starym Mieście dobiegła końca. Była możliwa dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa. Została podzielona na dwie części. Pierwsza objęła przebudowę ulic Jana Pawła II, Szarych Szeregów, Czesława Skotnickiego, Janusza Wierusz-Kowalskiego, Stefana Żeromskiego, Wacława Nałkowskiego, Bolesława Prusa, Słonecznej i Stanisława Staszica. Ulice: Gen. Józefa Bema, Emilii Plater, Marii Skłodowskiej-Curie weszły w zakres drugiej części zadania.
Ulice Jana Pawła II, Szarych Szeregów i Słoneczna zyskały nowe nawierzchnie asfaltowe. Pozostałe zostały wykonane z kostki brukowej. Oprócz kanalizacji i nowych nawierzchni ulic, są również nowe chodniki. - Inwestycja ta nareszcie poprawiła estetykę naszego sołectwa. Pozwoli przede wszystkim na bezpieczniejsze korzystanie z infrastruktury drogowej zarówno uczniom zmierzającym do pobliskiej szkoły, jak i pozostałym mieszkańcom - chwali sołtys Wojciech Szmigiel.
Dodatkowo odtworzony został też odcinek ulicy Żytniej w miejscu, gdzie przeprowadzono kanalizację do połączenia jej z istniejącą siecią w ul. Wspólnej. Całość kosztowała 6 mln zł. Blisko 1,9 mln zł to dofinansowanie z budżetu państwa.
- W ramach wsparcia rządowego zrealizowaliśmy już w sumie 11 zadań. Dwunaste, dotyczące budowy ul. Okopowej jest w trakcie realizacji, a w ocenie LUW mamy jeszcze dwa wnioski dotyczące ul. Górnej i Myśliwskiej - oznajmia burmistrz Żaczek. Wylicza, że te jedenaście inwestycji to koszt prawie 23 mln zł, z czego połowa to środki budżetu państwa. - Bez tego wsparcia na pewno nie udałoby nam się tych wszystkich inwestycji przeprowadzić - podkreśla włodarz.
Mieszkańcy sołectwa Jana Pawła II, mimo chłodu dość licznie przybyli na uroczyste przekazanie inwestycji do użytku. - Bardzo długo czekaliśmy na taką inwestycję, ale teraz jesteśmy bardzo zadowoleni. Śmiało można powiedzieć, że inwestycja wypadła super - oznajmia sołtys Szmigiel. - Utrudnienia były podczas przebudowy dróg, ale teraz jesteśmy bardzo zadowoleni - wtrąca inny z mieszkańców. Kolejny trochę narzeka, że przy okazji tak dużej inwestycji nie wymieniono starych słupów energetycznych. - Przede wszystkim nie zalewa nam piwnic i garaży. To jest najważniejsze. Bo wcześniej była tragedia. Woda w garażach stała po kolana - mówi starszy pan.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze