Reklama

Nadszedł czas, by znów wyruszyć w drogę [WIDEO, ZDJĘCIA]

Jutro na pątniczy szlak wyruszą pielgrzymi z dekanatu ryckiego. Do pokonania będą mieli około 250 km. Dziś wyruszyła gruba 9D z parafii Okrzeja, w której do Częstochowy idą pielgrzymi m.in. z gminy Nowodwór. Pątników spotkaliśmy na trasie do Ryk, gdzie mieli zaplanowaną przerwę obiadową. Spod kościoła Najświętszego Zbawiciela wyruszyli w kierunku Dęblina. W piątek wszystkie grupy Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej wyruszą z Miasta Orląt w kierunku Jasnej Góry.

Szeroko pojętą tematyką tegorocznej pielgrzymki jest rodzina. - Mamy Rok Św. Rodziny zapoczątkowany 27 grudnia przez papieża Franciszka. Pochylimy się też nad tematami Kościoła. Mamy również Rok bł. kard. Wyszyńskiego. Będziemy się odwoływać do jego nauczania - zapowiada ks. Paweł Bielecki, kierownik Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości