Jutro na pątniczy szlak wyruszą pielgrzymi z dekanatu ryckiego. Do pokonania będą mieli około 250 km. Dziś wyruszyła gruba 9D z parafii Okrzeja, w której do Częstochowy idą pielgrzymi m.in. z gminy Nowodwór. Pątników spotkaliśmy na trasie do Ryk, gdzie mieli zaplanowaną przerwę obiadową. Spod kościoła Najświętszego Zbawiciela wyruszyli w kierunku Dęblina. W piątek wszystkie grupy Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej wyruszą z Miasta Orląt w kierunku Jasnej Góry.
Szeroko pojętą tematyką tegorocznej pielgrzymki jest rodzina. - Mamy Rok Św. Rodziny zapoczątkowany 27 grudnia przez papieża Franciszka. Pochylimy się też nad tematami Kościoła. Mamy również Rok bł. kard. Wyszyńskiego. Będziemy się odwoływać do jego nauczania - zapowiada ks. Paweł Bielecki, kierownik Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze