Reklama

Nie daj się okraść odwiedzając groby bliskich

W święto Wszystkich Zmarłych wracamy myślami do minionych lat i wspominamy osoby bliskie. Niestety często pogrązeni w zadumie zapominamy o własnym bezpieczeństwie

  Policjanci apelują, że w tym okresie może dochodzić do kradzieży.  Złodzieje najczęściej zabierają torebki, saszetki, portfele czy telefony komórkowe. Tracimy pieniądze, dokumenty czy karty bankomatowe.   Nie stwarzajmy przysłowiowej okazji złodziejowi, który tylko czeka na taką sytuację. Nie zabierajmy ze sobą na cmentarz dużych kwot pieniędzy, biżuterii czy innych wartościowych przedmiotów. Pamiętajmy, żeby nie zostawiać ich także w samochodach. Mogą stać się łatwym łupem dla złodzieja. Jeśli mimo wszystko padniemy ofiarą przestępstwa, poinformujmy o tym natychmiast policję. Nie zacierajmy śladów i starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących pomóc mundurowym w ujęciu sprawcy. Wyjeżdżając z domu pamiętajmy o dokładnym zabezpieczeniu mieszkania. Uważajmy też na oszustów, którzy prosząc o wsparcie wykorzystują różne metody działania. Prawdziwi kwestorzy posiadają identyfikatory i zaplombowane puszki, a o prowadzonych akcjach charytatywnych informują m.in. parafie i lokalne media.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Rysiek - niezalogowany 2019-10-27 13:40:33

    Ja proponuję tu wprowadzenie zmian w prawie i się skończą kradzieże, czy malowanie bzdur bez przekazu na murach. Obecnie łapie gangusa policja za rękę, a on mówi, że to nie Jego ręką i tak policja wypuszcza gangusa na wolność i szuka właściciela Jego ręki. Gdyby zmienić to na, że jak ktoś się nie przyznaje do ręki to należy mu obciąć to by nikt nie trafił czasu na bzdury. Konkret ma być i kary jak w Poznaniu za nie opłacenie miejsca parkingowego zav3zl kara wynosi 200zl. Kiedy w Rykach doczekamy się strefy płatnego parkowania? Do budżetu, by wpadł ogromny zastrzyk gotówki, a nie dla policji i był by ład na drogach.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-10-27 23:43:53

    Tobie chyba mózg wycięli?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-10-28 03:37:21

    @gość
    W krajach arabskich jest takie prawo, że za kradzież mogą Ci odciąć dłoń, to nie wiem czemu się tak bulwersujesz. Nikt nie każe kopiować takiej formy kary ale przyznaj, że to byłoby odstraszające.
    A co do stref parkingowych, to najpierw musiałyby powstać parkingi, których w Rykach brakuje.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości