W święto Wszystkich Zmarłych wracamy myślami do minionych lat i wspominamy osoby bliskie. Niestety często pogrązeni w zadumie zapominamy o własnym bezpieczeństwie
Policjanci apelują, że w tym okresie może dochodzić do kradzieży. Złodzieje najczęściej zabierają torebki, saszetki, portfele czy telefony komórkowe. Tracimy pieniądze, dokumenty czy karty bankomatowe. Nie stwarzajmy przysłowiowej okazji złodziejowi, który tylko czeka na taką sytuację. Nie zabierajmy ze sobą na cmentarz dużych kwot pieniędzy, biżuterii czy innych wartościowych przedmiotów. Pamiętajmy, żeby nie zostawiać ich także w samochodach. Mogą stać się łatwym łupem dla złodzieja. Jeśli mimo wszystko padniemy ofiarą przestępstwa, poinformujmy o tym natychmiast policję. Nie zacierajmy śladów i starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących pomóc mundurowym w ujęciu sprawcy. Wyjeżdżając z domu pamiętajmy o dokładnym zabezpieczeniu mieszkania. Uważajmy też na oszustów, którzy prosząc o wsparcie wykorzystują różne metody działania. Prawdziwi kwestorzy posiadają identyfikatory i zaplombowane puszki, a o prowadzonych akcjach charytatywnych informują m.in. parafie i lokalne media.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ja proponuję tu wprowadzenie zmian w prawie i się skończą kradzieże, czy malowanie bzdur bez przekazu na murach. Obecnie łapie gangusa policja za rękę, a on mówi, że to nie Jego ręką i tak policja wypuszcza gangusa na wolność i szuka właściciela Jego ręki. Gdyby zmienić to na, że jak ktoś się nie przyznaje do ręki to należy mu obciąć to by nikt nie trafił czasu na bzdury. Konkret ma być i kary jak w Poznaniu za nie opłacenie miejsca parkingowego zav3zl kara wynosi 200zl. Kiedy w Rykach doczekamy się strefy płatnego parkowania? Do budżetu, by wpadł ogromny zastrzyk gotówki, a nie dla policji i był by ład na drogach.
Tobie chyba mózg wycięli?
@gość
W krajach arabskich jest takie prawo, że za kradzież mogą Ci odciąć dłoń, to nie wiem czemu się tak bulwersujesz. Nikt nie każe kopiować takiej formy kary ale przyznaj, że to byłoby odstraszające.
A co do stref parkingowych, to najpierw musiałyby powstać parkingi, których w Rykach brakuje.
Najpierw do pierwszego gościa. Stary uważaj, bo jak Ci wytną chryzanteny bądź krzaki z fregaty na Boże Narodzenie to mądralo pierwszy do mnie orzylecisz żebym Ci pomógł, bo skuteczność w łapaniu idiotow mam lepsza niż nie jeden szeryf z Dolnej. Oh będziesz wtedy pajacował jak pajac. Teraz do drugiego gościa. Masz rację nie ma parkingów który można, by zrobić na placu manewrowy PKS i pobierać opłaty, ale to przecież nie rozsądne, bo pan Dariusz z Risoszy musi prawie wjechać do Domosu, gdyż nie może chodzić. Na każdej ulicy w centrum powinny obowiązywać parkingi kiss and go, czyli tak zwane pit stopy do załadunku towaru, czy zabrania cioci co chodzić nie może. Dłuższy postu opłacalny z parkomatu powinien być na pks dzięki temu każde 3zl za godzinę szło, by do budżetu gminy. Tylko słyszałem od cioci Anieli z Pidlodowa, która to z wnuczka swoją, a moja kuzynką do Puław i pierwszy raz chciały skorzystać z biletomatu to zanim ogarnęła jego działanie to karę od straży miejskiej za nieoplaconą godzinę.
Oj jaki ty Mocny jestes Rysiek za tej klawiatury....masz ty strasznie rozbuchane to "ego"....
Mocny jestem zza klawiatury, bo komentarze jegomościu pisze się dzięki klawiaturze, you known? Mocny jestem w realu dlatego wystartuje w wyborach samorządowych, które się zbliżają do nas jak walka Szpilka - Włodarczyk i zamienie głupotę coniektórych w wszech mądrość. Będę rządził z naszym wspaniałym, czczci godnym, nieoceniony, wyborny włodarze burmistrzem Jarosławem i z gminy Ryki stworzymy raj mlekiem i miodem płynący. Jeszcze mnie usłyszycie i zobaczycie. Wszystkich z rady rozliczne niczym Macierewicz ujawnie swoje listy, a przede wszystkim gmina Ryki będzie pierwsza, która będzie posiadać prywatną policję i nie będzie korzystać z tej państwowej dzięki czemu nikt na cmentarzu nie straci niczego.
Ja proponuję tu wprowadzenie zmian w prawie i się skończą kradzieże, czy malowanie bzdur bez przekazu na murach. Obecnie łapie gangusa policja za rękę, a on mówi, że to nie Jego ręką i tak policja wypuszcza gangusa na wolność i szuka właściciela Jego ręki. Gdyby zmienić to na, że jak ktoś się nie przyznaje do ręki to należy mu obciąć to by nikt nie trafił czasu na bzdury. Konkret ma być i kary jak w Poznaniu za nie opłacenie miejsca parkingowego zav3zl kara wynosi 200zl. Kiedy w Rykach doczekamy się strefy płatnego parkowania? Do budżetu, by wpadł ogromny zastrzyk gotówki, a nie dla policji i był by ład na drogach.
Tobie chyba mózg wycięli?
@gość
W krajach arabskich jest takie prawo, że za kradzież mogą Ci odciąć dłoń, to nie wiem czemu się tak bulwersujesz. Nikt nie każe kopiować takiej formy kary ale przyznaj, że to byłoby odstraszające.
A co do stref parkingowych, to najpierw musiałyby powstać parkingi, których w Rykach brakuje.