Reklama

Zmarła Hanna Skolimowska. Ceniona nauczycielka i dyrektorka z Dęblina

Hanna Skolimowska, emerytowana nauczycielka fizyki i była dyrektor szkoły, zginęła tragicznie w Dęblinie. Przez lata inspirowała uczniów i współpracowników, przekazując nie tylko wiedzę, ale także życiowe wartości.

Ze smutkiem społeczność Dęblina przyjęła wiadomość o śmierci Hanny Skolimowskiej – emerytowanej nauczycielki fizyki w Szkole Podstawowej nr 4 oraz byłej dyrektor Gimnazjum nr 2.

Przez wiele lat była związana z lokalną edukacją. Uczyła fizyki, a uczniowie i współpracownicy wspominają, że przekazywała też ważne wartości. W pamięci wielu osób pozostanie jako osoba pełna pasji, mądrości i życzliwości.

- Była osobą pełną pasji, mądrości i życzliwości. Przez lata kształtowała kolejne pokolenia młodych ludzi, przekazując nie tylko wiedzę, ale także wartości, które pozostaną w naszych sercach na zawsze - czytamy w pożegnaniu zamieszczonym przez szkołę.

Reklama

Wyrazy współczucia rodzinie i bliskim złożyli dyrekcja, grono pedagogiczne oraz cała społeczność uczniowska. W sieci pojawiły się także liczne wspomnienia osób, które ją znały:

- Bardzo smutna wiadomość, aż trudno uwierzyć. Była wspaniałą nauczycielką, dobrą, ciepłą osobą - pisano na jednej z grup na Facebooku.

Odejście Hanny Skolimowskiej to bolesna strata dla lokalnej oświaty i dla wszystkich, którzy mieli okazję ją poznać. Jej pamięć pozostanie w sercach wielu mieszkańców Dęblina.

W poniedziałek po południu w Dęblinie doszło do tragicznego zdarzenia. 73-letnia kobieta, kierując samochodem osobowym, zjechała z drogi i uderzyła w ogrodzenie miejscowego komisariatu policji. Okazało się, że była nieprzytomna. Jak przekazała rycka policja, mimo szybkiej pomocy świadków i służb ratunkowych nie udało się jej uratować. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz przyczyny śmierci kobiety.

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego / KPP w Rykach Aktualizacja: 26/03/2026 09:23
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Koleżanka Pani Dyrektor. - niezalogowany 2026-03-29 20:47:42

    Dla czego pogotowie przyjechało 40 min.po wypadku? Dla czego z przychodni nie zawołano lekarza,200m w odległości.? Dla czego nie użyto aparatury która znajduję się przy Urzędzie Miejskim? Dla czego?????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości