Reklama

Niebawem ma ruszyć budowa parkingu przy szpitalu

Radni zgodzili się dołożyć prawie 200 tys. zł do inwestycji przy szpitalu

Starostwo rozstrzygnęło przetarg na wykonanie parkingu, dróg dojazdowych i chodników. W budżecie na ten cel zarezerwowano 400 tys. zł. Podczas przetargu rozstrzygniętego 8 marca okazało się, że najlepsza oferta opiewała na 588 tys. zł. Podczas sesji rady powiatu 26 marca radni zdecydowali się dołożyć brakującą kwotę. Umowa z wykonawcą - firmą Zakład Budowy Wodociągów i Kanalizacji z Markuszowa - została podpisana. Prace budowlane mają ruszyć lada moment. - Gdy dyskutowaliśmy na zarządzie, które przetargi puszczać jako pierwsze, wybór był prosty - zdradza Dariusz Cenkiel. Zdaniem wicestarosty teren wokół szpitala musi ulec radykalnej zmianie. 

Powiat chce jak najszybciej wykonać inwestycję. Wszystko po to, aby kiedy szpital ponownie zostanie otwarty, pacjenci mogli "suchą nogą" dostać się na umówioną wizytę. Dziś przyszpitalny teren to istne "góry i doliny". Nierówności i wyboje są powodem narzekań kierowców. Władze powiatu nie wykluczają, że kiedy parking już powstanie, trzeba będzie zapłacić za jego użytkowanie. Kwoty nie padają. Nie ma też konkretnych decyzji. Jednak jak przyznaje Cenkiel, liczba aut, które dziś parkują w tym miejscu pozwala stwierdzić, że nie są to klienci szpitala. - Spółka Szpital Ryki rozpoczyna działalność od zera. Ewentualna opłata spowoduje zasilenie budżetu i to, że z tego parkingu będą korzystały rzeczywiście osoby, które tego potrzebują - uważa Cenkiel.

Reklama

 

2225 m2 

powierzchnia dróg i parkingów z asfaltu 

 

400 m2

zajmą chodniki z kostki brukowej

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości